Wpis z mikrobloga

Piłka nożna kocha symbole. A wierni kibice kochają takie wieczory, jak dziś.

Rok temu popełniłem patetyczny wpis, kiedy Milan po serii słabych gier wygrał mega prestiżowe derby z Interem. Dziś jest jeszcze piękniejszy wieczór i pewnie nie wszyscy wiedzą dlaczego.

Milan w ostatnich latach dostawał regularny #!$%@?. Nie zostało nic z mistrzowskiej drużyny, która w 2007 roku wygrywała LM. Nazywano ich domem starców, bo i też był powód - większość graczy grubo po trzydziestce. Oczywiście co roku była mowa o odbudowie, nowym początku, nowym projekcie. Kiedy Milan popadł w kłopoty finansowe, przestali mamić kibiców transferami, a zaczęła się śpiewka o "młodym, włoskim Milanie", czyli opartym na wychowankach. Długi czas nie przynosiło to dosłownie żadnego skutku.

Dziś nadal nie można powiedzieć, żeby plan się powiódł. Milan nie wygrał niczego i mimo dobrych wyników, nadal może przegrać sezon z kretesem. Ale ziarno zostało zasiane, a dzisiejszy mecz urasta do rangi symbolu. Oto mający najmłodszą w lidze kadrę meczową Milan wygrywa z absolutnym hegemonem ligi, Juventusem. Wygrywa po golu 18-letniego Manuela Locatellego, który już drugi raz strzela piękną bramkę w tym sezonie. W ostatniej akcji fantastyczną paradą popisuje się z kolei 17-letni Gianluigi Donnarumma i ratuje Milanowi wynik.

W meczu przeciwko seryjnemu mistrzowi Włoch, z weteranem Buffonem na bramce. Może to jednorazowo, może znowu skończy się słabym sezonem. Ale dziś Milan ma moment triumfu i dziś kibice męczeni słabymi latami mają swoją małą chwilę chwały. Dziś Milan typowany na ligowego średniaka jest drugi w tabeli i wygrywa z liderem. Młody włoski Milan, tak jak było zapowiadane. Milan wyraźnie zaznacza swoją obecność i mówi - wrócimy!

FORZA GRANDE MILAN!

#milan #juventus #seriea #pilkanozna #mecz
jamtojest - Piłka nożna kocha symbole. A wierni kibice kochają takie wieczory, jak dz...

źródło: comment_VDjBdW7TxzgLBXUe6Ov2Dnd8D8zLcoFl.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@jamtojest: Bardzo ładnie się rozpisałeś, szkoda tylko że zapomniałeś o ewidentnym błędzie sędziego. Milan wygrał mecz dzięki Rizzolemu a nie Locatellemu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale gratuluję i tak, ładnie Milan dzisiaj zagrał a bramka młodego stadiony świata.
  • Odpowiedz
  • 11
@Minieri: Milan wygrał po golu Locatellego, a błędy sędziego się zdarzają - przynajmniej tak mówili kibice Juve po golu Muntariego, więc chyba mieli rację, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jamtojest: "Popełniłem" kuuurwa dajcie już spokój z tym popełniłem popełniłempopełniłempopełniłempopełniłempopełniłempopełniłempopełniłempopełniłempopełniłempopełniłempopełniłempopełniłempopełniłempopełniłempopełniłempopełniłempopełniłem ptfu rzygać mi się chce ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@jamtojest: milan historycznie znajduje się wysoko w rankingu nielubianych przeze mnie klubów, ale cieszę się, że chociaż idzie w dobrą stronę. to w jak głębokiej dupie wylądował przez berlusconiego i jego ludzi sprawiało, że aż przykro było na to patrzeć.

odrodzenie calcio pomoże całej czołówce europejskiej piłki.
  • Odpowiedz
@bartoszfcb: Prawda jest taka, że mało kto pamięta w jakiej głębokiej dupie był Milan PRZED Berlusconim. Zwyczajnie teraz oddaje klub w stanie, w jakim go zastał.
Tylko gablota z trofeami jest okazalsza i za to należy mu się szacunek!

Forza Milan! :)
@jamtojest: Co ciekawe, ta "banda emerytów" łoiła w LM każdego, ale teraz przyszła nowa generacja, a "janusze futbolu" dalej śmieją się z Milanu jako domu starców.
  • Odpowiedz
@MagnaPomerania: ja w żadnym wypadku nie neguję zasług berlusconiego, ale po prostu dopadła go starość, co w połączeniu z jego ekstrawagancją doprowadziło Milan do zapaści, tym bardziej bolesnej, że spadali z samego szczytu.
  • Odpowiedz