Wpis z mikrobloga

@bool_bool zacząłem o 6 :d to jest matryca bo ona dopiero bedzie wyłożona w płytę matrycową a w zasadzie to 8 szt. Płyta ma wielkość palety prawie i do maszyny wjezdzala suwnicą bo ważyła jakieś 500kg przed obróbką ( ͡° ͜ʖ ͡°) różnie robią, czasem mam płyty formujace a czasem płyty matrycowe w które wkłada się 2, 4 czy więcej matryc czy tam stempli. Kolega z narzędziowni?
@I_try_to_talk_to_you to już wykończenie po hartowaniu. Największe narzędzie to głowica fi10 na okrągłe płytki r2,5 na łagodnych parametrach i nie rusza. Sprawdzałem czujnikiem ;) poza tym w #!$%@? więcej zabawy przy ustawianiu plaskosci. Tutaj kladziesz i jest w setce. Skręcenie i os sondą i rura. 15 minut max. Niektóre stale jednak słabo trzymają się magnesu. Wcl ładnie się akurat klei
@kusprzyk: z ciekawości spytam, to działa w ten sposób, że umieszczasz maszynie kawał metalu, uruchamiasz program i jak maszyna zapiszczy to zmieniasz narzędzia (ewentualnie same się zmieniają) i generalnie to pilnujesz maszyny?
@kusprzyk:
W orvar/dievar tez rzeźbicie wkładki? Robiłem formy gdzie sam suwak ważył 200kg. A teraz emigracja i gabaryty na wytaczarkach. Do pracy na narzędziowni jednak cały czas ciągnie, tak jak jeden Mirek wyżej wspomniał. Pozdrawiam kolegę.
@krysztal1 z dievarem miałem raz do czynienia ale nie pamiętam już co to był za detal i do czego on był. Najczęściej to wcl albo jakieś 1.23 no i miedź z grafitem na elektrody do edm-a. Pozdrawiam również