Wpis z mikrobloga

Wieczorne mireczki straszna sprawa zdechł mi czytnik do ksiazek na amen, umarł do końca choć umierał wolno.

Co jest teraz w topie? Tak +/- 350-450 PLN sensownie uda się coś kupić? Kilka wymagań trzeba mieć więc: musi mieć podświetlany ekran, pozostaje mi na razie czytanie w wyrze po nocach bo prawie roczny syn lekko śpi ostatnio i światło nocna pora jest mocno ograniczone.

Reszta w sumie dowolna raczej 6" dotykowy lub klawiszowy choć dotyk się pewnie nie wyrabia i z czasem nie stuka i nie łapie luzow.

#ksiazki #czytanie #czytnikebook #ebook
  • 24
@Boleslaw_Smiszny: też jestem bardzo zadowolony z pocketbooka. Obsługiwał niemal wszystkie możliwe formaty w czasach, gdy kindle stękały. Podświetlenia nigdy nie potrzebowałem, a nawet przy mocnej eksploatacji nie ładuję go częściej niż raz na pół roku ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@sorasill no to za 550 będziesz miał Paperwhite 3. Osobiście bym polecał tego. Pocketbook touch lux 3 też podobno daje radę, kosztuje podobnie, ale ma trochę gorszy ekran i krócej wytrzymuje na baterii. Te pół roku na baterii co mówił @ufo99 to między bajki trzeba włożyć. Mi kindle wytrzymuje koło 3-4 tygodni, czytam koło dwóch godzin dziennie. W Kindle jeszcze jest zajebiste gwarancja która nie chroni chyba tylko przed utratą czytnika, nawet
@ufo99 mam podświetlenie. Ale Kindle bez podświetlenia też tyle trzymał.

@sorasill da się poprzez x-kom np kupić. Ale podobno różnie wtedy z gwarancją. Fakturę da się też z amazonu wziąć, ale nie wiem jak z rozluczeniem w Polsce.
Pdf-y to nie ebooki.


@frusio: A jednak sklepy z e-bookami sprzedają książki w formacie PDF. A readera kupowaliśmy do literatury fachowej z zakresu księgowości i IT, która była wówczas dostępna jedynie w wersji pdf. I szczerze mówiąc przez te 3 lata przeczytałem chyba więcej pdfów niż e-pubów i mobi łącznie. Wiadomo, że jest to kwestią indywidualną - każdy czyta co innego, niemniej, ciężko mi się zgodzić, że PDFy to nie e-booki,
@frusio: z zawodowego punktu widzenia, na PDF można spojrzeć na kilkanaście sposobów od plików drukarskich, po prezentacje na "paczce" z wgranym tekstem włącznie :) plik szerokich zastosowań - nie każde zawsze musi spasować na czytnik :)
@sorasill: Najbardziej atrakcyjnych jest kilka modeli w okolicy 130 EUR. Obecnie, szczególnie warte uwagi czytniki, to: 
- Kindle Paperwhite 3 - bardzo dobre wykonanie, znakomity ekran (300 ppi), stabilna praca, znakomity stosunek jakości do ceny (szczególnie w okresie obniżek cen na amazon.de). Tu recenzja: http://cyfranek.booklikes.com/post/1265620/amazon-kindle-paperwhite-3-2015-recenzja-all-new-kindle-paperwhite-300ppi-z-niemieckiego-amazonu-czesc-pierwsza;
- PocketBook Touch Lux 2 lub 3 - fizyczne przyciski, najlepsza obsługa PDF, polskie menu, polskie dzielenie wyrazów w czytniku. Tu recenzja Touch Lux 2: http://cyfranek.booklikes.com/post/1331069/pocketbook-touch-lux-2-test-czytnika-e-bookow;
@Cyfranek: dziękuje za obszerne informacje przejrzę sobie. Rraczej kupię PocketBook Touch Lux 3, mam dobrą cenę niedaleko w sieciówce, mogę wrzucić na FV wiec cena generalnie -23%

Zapoznam się jeszcze z dosłaną recenzją szczególnie Kindle 3 bo tylko miody tymi się waham.

No i przyciski oraz dotyk, kto co woli. Musi być podświetlenie wiec Kindle 7 już wyeliminowałem/