Wpis z mikrobloga

Mireczki Kochane z #porgramowanie #python #komputery #it #linux

TL;DR


Otóż chciałbym zacząć naukę programowania w Pythonie,wiem że dokumentacja to nr 1 ale chciałbym jakąś fajną książkę która pomoże początkującemu wejść w dział programowania,zaczynam od Pythona i w tym języku chciałbym programować w przyszłości,nastawiłem się akurat na ten język m.in ze względu na przeczytane opinie,nie wiem jak później będzie z robotą tu w Kraju więc i chętnie o tym przeczytam czy się opłaca (a nawet jak sie nie opłaca - to sie naucze i chu*).Mam jakiś okres ambicji i myślę że nauką Pythona zapełnie swoje oczekiwania,nie skończyłem studii (ba nawet matury nie mam) tylko i wyłącznie przez to że nauka w moim LO była na poziomie 3 klasy Gimbazjum. Za sobą mam już szkołę zawodową,liceum i nawet przystępowałem na zajęcia w szkole policealnej,ale... Po co mam słuchać o czymś co już umiem,w IT jestem samoukiem i into internety dużo czytam o różnych aspektach informatyki.Od zawsze interesowałem się komputerami i tym jak działają,pogłębiając swoją wiedzę,gdyby nie lenistwo pewnie już dawno znałbym c++ PHP i pythona ale od prawie tygodnia trzyma mnie myśl że czas ze sobą coś zrobić i uderzyć w jeden konkretny dział - wybrałem programowanie bo wydaje mi się że mogę to polubić... Miałem zapytać o konkret a piszę elaborat na temat przebiegu mojej kariery edukacyjnej xD
  • 4
  • Odpowiedz
@Addrizi
Dla zupełnie zielonych jest "Python for kids." Infantylna, ale można powoli ogarnąć.
Dla bardziej wymagających jest cała masa podręczników.
Jeżeli chodzi o pracę, to sam python w Polsce ciezkawo. Ale w połączeniu z Django/ Flaskiem, to już potega.
  • Odpowiedz