Wpis z mikrobloga

#bitwaomosul Jednego nie mogę zrozumieć. Dlaczego generalnie na wschodzie nie ma wojsk chińskich. Chinczycy mysla, ze sami rosjanie wystarcza i oni juz nie musza? Przecież to sie szybko obróci przeciw nim. Chiny chciały by straszyc wszystkich, ale by coś robić dla pokoju to już nie bardzo.
A może są gdzieś oddziały chińskie, ale ja przeoczyłem?

  • 15
  • Odpowiedz
@noto9: Rosjanie i amerykanie realizują w Syrii własne cele i interesy. Chiny nie są zainteresowane tą wojną. Biorąc pod uwagę ich własne problemy z muzułmańskimi Ujgurami nie ma powodów do ich zaangażowania.
  • Odpowiedz
@BezzZnaczenia: chiny maja bardzo wazny interes = ropę. Chiny potrzebuja wiekszej ilosci ropy juz od dluzszego czasu. Amerykanie nie maja zadnych celow po za takim samym jak chinczycy, spokoj i ropa. Tylko ze chiny nie robia nic dla pokoju.
  • Odpowiedz
@noto9: prychłęm trochę.

A co mają Chiny iść na wojnę w imię pokoju?! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak nie ma wojny to jest pokój, zaczynanie wojenki w imię pokoju to chyba sytuacja dokładnie odwrotna.
Sytuacja 0-1 albo pokój albo wojna. Nie ma nic pośredniego.
  • Odpowiedz
@Martwiak: a co robi syria? idzie na wojne w imie pokoju.
a jak chcesz zrobic jedwabny szlak gdy co chwila bedzie na nim wojna. wez sie ogarnij i zobacz co sie dzieje na swiecie.

  • Odpowiedz
@noto9: to powiedz mi gdzie Syria "poszła" na wojnę. Może to jednak wojna przyszła do Syrii?

Widzę co się dzieje na świecie. Uważam, że działaniami energetycznymi tej sytuacji się nie rozwiąże. Eskalacja wojen i konfliktów jest na rękę tylko tym, którzy chcą świat cofać w rozwoju.

W temacie Klausewitza - rewolucja informacyjna wszystko zmieniła w kwestii wojny. Wojny teraz toczy się w ludzkich umysłach. Reszta to pokazówka i fajerwerki. Wyjątkiem są
  • Odpowiedz
@Martwiak: > Widzę co się dzieje na świecie. Uważam, że działaniami energetycznymi tej sytuacji się nie rozwiąże. Eskalacja wojen i konfliktów jest na rękę tylko tym, którzy chcą świat cofać w rozwoju.

ja bym powiedzial, ze by wybic te 5-7 tysiecy w mosulu nie trzeba wysylac 100 tys zolnierzy i samolotow. To nie jest operacja pokojowa i nie skonczy sie na mosulu.

reszta nie na temat chin
  • Odpowiedz
@noto9: wszystkich nie zabijesz. Informacji też nie zabijesz. Żeby informacja sterownicza przetrwała czasem wystarczy jednostka, która przetrwa. System się odrodzi.
Informacja jest najważniejszą bronią.
  • Odpowiedz