Wpis z mikrobloga

Zapadł zmrok, czas na podsumowanie dnia 3 ofensywy na Mosul.

Dzisiaj mapki nie będzie, bo zajęto tylko kilka wiosek obok siebie na zachód od Al Qayyarah.
Siły koalicji skupione były głównie na pełnym przejęciu Qaraqush.
Z drogi Qayyarah do Shurah saperzy rozminowali ponad 100 IED.
Z Mosulu ma trwać ewakuacja zagranicznych żon przywódców ISIS.
AFP twierdzi powołując się na amerykańskiego generała, że sami liderzy ISIS też uciekli/uciekają z Mosulu.
ISIS minuje miasto. Prawdopodobnie na końcu tej ofensywy nie pozostanie w nim kamień na kamieniu.
Snajperzy ISIS mają strzelać w plecy cywilom uciekającym bezpieczną drogą pozostawioną przez ISF.
Zajmowanie kolejnych miejscowości utrudniają wszechobecne tunele, które dodatkowo są zaminowane.
Standardowo głównym działaniem ISIS w ataku jest nadal VBIED.
USA obawiają się użycia broni chemicznej przez ISIS. Do tego stopnia, że są z dzisiaj zdjęcia żołnierzy w maskach pgazowych.

Zamiast mapki będzie jako bonus zdjęcie, które najlepiej oddaje te, które od wczoraj oglądam z frontu. Czyli wszechobecny czarny gęsty dym z płonących szybów naftowych.


#bitwaomosul #mosul #wykopnawojnie #irak
TenebrosuS - Zapadł zmrok, czas na podsumowanie dnia 3 ofensywy na Mosul. 

Dzisiaj...

źródło: comment_EUzN2y5otDyRyL4d9psnPltSPKHrobSj.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TenebrosuS: Ejejej, przyjrzałem się ponownie temu zdjęciu żołnierzy w maskach i już wiem co mi tu nie grało.

Filtry. One nie mają filtrów przeciwgazowych, to są maski do ochrony przed zamieszczeniami powietrza takimi jak pył czy zwykły dym. Używane np na budowach. A z tyłu widać żołnierza który wcale jej nie nosi. Podejrzewam, że daliśmy się wprowadzić w błąd i oni nie przygotowali się na ewentualny atak chemiczny ze strony
  • Odpowiedz
@dzaworek: nie jestem, wykorzystuję magiczne moce internetu, aby mirki miały możliwie najszybsze i najbardziej wiarygodne informacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wbrew pozorom będąc na miejscu nie wiedziałbym 90% tego o czym tutaj staram się raportować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dzaworek: jestem osobiście bardzo zszkowany jak bardzo popularny stał się tag i wpisy, a szczególnie tym, że ludzie na pw piszą do mnie, że robię dobrą i ważną robotę ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz