Wpis z mikrobloga

Zacząłem się uczyć CSSa i nie wiem w jaki sposób zrównać szerokość tła podpisu zdjęcia z szerokością zdjęcia (tak, żeby ten szary prostokąt pod tekstem był szerokości zdj z papieżem).

Szukałem w google i próbowałem różne rzeczy, ale bezskutecznie (np. background-size nie wiem jak uzyc, bo mi nic nie robi).

Wkleilem chyba tyle co wystarczy, jesli trzeba caly kod to moge wkleic. Bede wdzieczny za pomoc i objasnienie jak to robic najlatwiej.

edit: Teraz jeszcze czytam o background-size: inherit; w jaki sposób mogę sprawić, żeby tło podpisu pod obrazkiem (albo całość tło + napis na nim) było "dzieckiem" zdjęcia i przejęło jego szerokość? Jest to możliwe?

#css #html #naukaprogramowania
Pobierz jegertilbake - Zacząłem się uczyć CSSa i nie wiem w jaki sposób zrównać szerokość tła...
źródło: comment_wPlcQvJdtwfpt1DRRiFpVEfyDqMQKrNn.jpg
  • 29
@jegertilbake:
W jaki sposób tutaj zrobić cienką ramkę dookoła tła podpisu:
Ramkę robisz komenda: border: 1px solid #333 <-- 1wszy parametr odpowiada za grubość drugi za rodzaj ramki(np czy kropkowana czy ciągła lub kreskowana) a trzeci to kolor

tu masz wiele możliwości. Na pewno lista i ten paragraf musi być w divie. Możesz dac div z szerokościa np 80% i dać margin:0 auto by wycentrować lub dla diva nadac paddingi lewy
@Pukie: Ej dzieki tobie teraz zrozumialem dopiero jak dzialaja te divy, wczesniej nie wiedzialem po co sa xD Mialem problem, zeby przesunac obrazek razem z jego ramka, bo sie odseparowywaly a wystarczylo dac je do jednego diva i jemu nadac klase ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatni problem zanim skoncze ten gownoprojekt, zrobilem stopke i chce, zeby "Created by" bylo normalnym tekstem a "zajczex" linkowalo do mojego profilu
Pobierz jegertilbake - @Pukie: Ej dzieki tobie teraz zrozumialem dopiero jak dzialaja te divy...
źródło: comment_gkJWWShikFtOPtMmTUOPwntrEfH623wH.jpg
@jegertilbake: rozwiązanie masz nawet wyżej w swoim kodzie ;D wszystko co wpiszesz w znaczniku bedzie własnie tym linkiem
a więc samo "zajczex" powinno być między znacznikami a całe zdanie "Created by zajczex" osadź w znaczniki span <- służy on do ostylowywania konkretnych fragmentów tekstu
@Pukie: nie no za glupi jestem na to, nie wiem jakim cudem "created by" linkuje do wiki. Czego ten tekst nie jest po prostu czarny? Przeciez tamten pierwszy link jest calkiem gdzie indziej i nie jest to w ogole polaczone ze soba. Probowalem z tym "span" tez ale nic to nie zmienilo.

Dopiero jak wywale ten link do wiki calkiem to wtedy ten poczatek jest czarny a zajczex linkuje jak ma
@Pukie: Myślałem, że ten projekt to było usystematyzowanie wiedzy z kursu do tej pory i że potem dalej będzie a widzę, że teraz cały czas takie zadania mają dawać na zasadzie "e zrób podobne a jak nie wiesz to poszukaj w google" xD

Dzięki za pomoc z tamtym, teraz coś podobnego będę próbował tworzyć - https://codepen.io/FreeCodeCamp/full/YqLyXB/

Może mi się nie znudzi kucowanie zanim skończę ( ͡° ͜ʖ ͡°