Wpis z mikrobloga

Zacząłem się uczyć CSSa i nie wiem w jaki sposób zrównać szerokość tła podpisu zdjęcia z szerokością zdjęcia (tak, żeby ten szary prostokąt pod tekstem był szerokości zdj z papieżem).

Szukałem w google i próbowałem różne rzeczy, ale bezskutecznie (np. background-size nie wiem jak uzyc, bo mi nic nie robi).

Wkleilem chyba tyle co wystarczy, jesli trzeba caly kod to moge wkleic. Bede wdzieczny za pomoc i objasnienie jak to robic najlatwiej.

edit: Teraz jeszcze czytam o background-size: inherit; w jaki sposób mogę sprawić, żeby tło podpisu pod obrazkiem (albo całość tło + napis na nim) było "dzieckiem" zdjęcia i przejęło jego szerokość? Jest to możliwe?

#css #html #naukaprogramowania
Pobierz jegertilbake - Zacząłem się uczyć CSSa i nie wiem w jaki sposób zrównać szerokość tła...
źródło: comment_wPlcQvJdtwfpt1DRRiFpVEfyDqMQKrNn.jpg
  • 29
@jegertilbake: kropka na koncu sie wstawila;p takie uwagi: do stylizacji uzywaj class nie id, wszystkie divy maja być w body , div pelni role kontenerów więc ul powinno w jakimś się znależć, nie pisz inline stylowania(w dokumencie html)
@Pukie: Trochę robiłem, moje zadanie polega na tym, żeby zrobić stronkę podobną do tej - https://codepen.io/FreeCodeCamp/full/NNvBQW/ więc staram się naśladować to co tam jest i ułożenie elementów.

W kodzie wpisałem miejsca gdzie mam problemy z którymi nie wiem jak sobie poradzić- ramka do okoła szarego tła podpisu oraz wyrównanie tekstu pod listą tak, żeby się zaczynał tam gdzie jej punkty (tak jak na stronie). Zaznaczyłem to komentarzami w swoim kodzie.

Chociaż