Wpis z mikrobloga

Maniacy #diablo - pytanie: czy w #diablo3 mozna zapisywać grę w dowolnym momencie (oczywiście w kampanii single)? Grałem (dawno temu) w jedynkę, przeszedłem wielokrotnie, w #diablo2 już dużo mniej przyjemnie mi się grało - niby gra teoretycznie jeszcze lepsza, ale system zapisu mnie wykończył i na jednym przejściu się skończyło, bo to nie na moje nerwy. Wierzę, że w multi system z miastem i skrzynią się sprawdza, ale na single playerze kompletna poracha.

No to jak jest z tą trójką? Bo nie wiem czy jest sens to ruszać.

#gry
  • 5
  • Odpowiedz
@godwin91ek nie prawda.
@haes82 system zapisu jest taki sam jak w większości gier na konsole. Czyli automatyczny co jakiś czas jak i po wykonaniu questa. Wssystko jest na tyle częste że nie musisz tym sobie zaprzątać głowy.
Jeśli uwielbiasz jedynkę ( sam też mnóstwo razy ja przeszedłem) nieco wątpię czy d3 czy się spodoba, zwłaszcza że to rozwinięcie bardziej mechaniki z 2
  • Odpowiedz
@nofink: Wydaję mi się, że chodziło o to, czy można stworzyć save poprzez ESC>SAVE GAME>Create save/Save, a nie, czy zapisuje na bieżąco, nie zmienia to nic czy zapisuje na wyjściu, czy co chwilę.
  • Odpowiedz
@haes82: A ja np mam odmienne zdanie. Kiedyś myślałem dokładnie w taki sam sposób jak Ty - "prawdziwe" gry to te które miały zapis w dowolnym miejscu a pseudogry to takie typu Diablo 2 (z całym szacunkiem bo uwielbiam tę grę!) gdzie ginąć magicznie odradzałeś się w mieście.

Ale z wiekiem człowiek zaczął dostrzegać wady rozwiązania typu save. Część ze starszych graczy pamięta takie serie jak Baldurs Gate, Icewind Dale
  • Odpowiedz