Wpis z mikrobloga

Jedziesz przepisowo po miejscowości 50 km/h (lub nieco więcej) w zależności od tego czy teren zabudowany, czy też nie. Z tyłu za tobą jedzie grzecznie inny samochód, góra dwa. Kończy się miejscowość, więc naturalnie przyspieszasz. Patrzysz w lusterko i widzisz, że koleś, mimo iż przyspieszasz próbuje Ciebie wyprzedzić.
Co robisz?
#ankieta #motoryzacja #gorzkiezale
Pobierz av18 - Jedziesz przepisowo po miejscowości 50 km/h (lub nieco więcej) w zależności od...
źródło: comment_023e1UUxcG8Ouq1ngTUI1oUbFaVGOUtp.jpg

Co robisz, gdy wyprzedza ciebie koleś, podczas gdy ty przyspieszasz?

  • Przestaję przyspieszać, robię stałą prędkość np. 65 km/h, daję się wyprzedzić 64.1% (164)
  • Przyspieszam tylko do przepisowych 90 km/h 13.7% (35)
  • Przyspieszam do 110 km/h po to żeby chujowi utrudnić manewr, ale generalnie umożliwiam go 4.7% (12)
  • Przyspieszam do 120 km/h 2.0% (5)
  • Wciskam pedał gazu na maxa i następuje próba chrakterów 15.6% (40)

Oddanych głosów: 256

  • 12
Najczęściej mamy tu przypadek, gdy koleś który wyprzedza łamie przepisy. Zaczyna manewr wyprzedzania nie czekając na koniec miejscowości, czyli przekracza dozwoloną prędkość. Robi to tylko po to, żeby zwiększyć szanse wyprzedzenia pojazdu z przodu, który właśnie rozpoczął przyspieszanie przekraczając koniec miejscowości
Są tez przypadki, że jeśli jest za tobą ciąg samochodów, kończy się miejscowość, ktoś ciebie wyprzedza, a ty chcesz zachować się "przepisowo" i zostajesz przy 65 km/h to musisz czekać, aż wyprzedzą ciebie wszyscy. Bo nikt nie chce się wlec 65 km/h poza terenem zabudowanym
@av18: Jeśli widzę że wyprzedza mnie normalny obywatel to zwalam nogę z gazu i pozwalam się wyprzedzić. Ale jeśli widzę że wyprzedza mnie imbecyl w starym aucie, którego 5km wcześniej wyprzedziłem bo gadał przez telefon to niee, nie mam litości dla #!$%@?, lubię patrzeć jak się męczy w swoim trupie xD
@av18: Robie tak:

Redukcja, do 2, full gaz tak do 9 tys obr/min. Potem 3 i to samo, do czerownego, potem 4, ale już spokojniej, żeby dać mu poczuć, że ma jaką taką szansę i kiedy już poczuje, że mnie ma, to j wtey hahahaa! redukcja znów do 3 i do oporu, aż przy 70tce będzie na czerwonym!

@Jemigrant: Taki, że wypadałoby przerwać przyspieszanie na czas bycia wyprzedzanym. Wystarczy puścić nogę z gazu, poczekać te parę sekund.

Oczywiście zawsze można powiedzieć (a nawet trzeba) tak jak @av18, że trzeba wyprzedzać z głową. A jak ktoś nie potrafi to nie znaczy, że mamy się przyczyniać do stwarzania zagrożenia utrudniając ten manewr (albo nawet go uniemożliwiając).
Przypomnę przy okazji o takich przypadkach co nawet nie mają odpowiedniej mocy by wyprzedzić
@Hipokryta: pytanie w ankiecie nie dotyczy aktualnych przepisów tylko tego jak mirki się zachowują w danej sytuacji. To tak jakby ktoś zapytał 'z jaką prędkością jeździsz w terenie zabudowanym', odpowiedzi typu 40,50,60,70 a taki @Hipokryta przyjdze i powie że poprawna odpowiedź to 50...