Wpis z mikrobloga

Jak dla mnie największym dramatem po 89 roku jest wprwowadzie #500plus. Uważam że ta ustawa to błąd z którym nie poradzimy sobie za naszego życia. Nie mam pretensji do ludzi którzy korzystają z tego świadczenia, pewnie sam bym to robił. Niestety na tych pieniądzach wyrosną pokolenia ludzi z wyciagnietą ręką w kierunku państwa. Mimo że nie głosowałem na PiS wierzyłem że są w stanie coś zmienić a niektóre obietnice zostaną w sferze odległych planów. Niestety najgorsze jeszcze przed nami.
#przemyslenia #zalesie #500plus #patologia
  • 6
@szc-zbi #!$%@?. W całej zachodniej Europie są dodatki na dzieciaki tylko tu wielki bol dupy. A to czy ktoś wyrośnie na patusa to nie kwestia tych marnych 500 zł tylko otoczenia i rodziny w której się wychowuje. Jak ktoś jest patusem to patusem będzie. A nikt normalny nie wpadnie w patologie bo dostał 500zl na dziecko. Co najwyżej dzieciak dostanie na zimę trochę lepsze buty niż do tej pory.
@szc-zbi Jeśli naród polski przez lenistwo i wygodnictwo zaprzepaści dziejową szansę, jaką obecnie mamy, za 500 - #!$%@? - złotych na DRUGIE i kolejne dziecko, to trudno. Znaczyć to będzie, że lepiej nam pod obcym panowaniem i nie zasługujemy na państwo.
@szc-zbi: ale jak? Nie rozumiem?

Niestety na tych pieniądzach wyrosną pokolenia ludzi z wyciagnietą ręką w kierunku państwa.


Zgadzam sie z tym, ze ten program ma duze wady, ale ja bym podała inny argument przemawiający za tym, by walczyc z 500+ w przyszlosci.
@pavulon78 Większości krajów europy zachodniej jest o wiele bogatsza od polski a i tak widać że powoli starają się zmieniać politykę rozdawania pieniędzy

@ripp1337 aż tak czarnych scenariuszy bym nie pisał, dla mnie jest wielki krok od tyłu i tyle.

@JamJurcia dla mnie to jest właśnie najgorszy argument przeciwko. Wiem że jest wiele innych pewnie dla Ciebie ważniejszych ale ten według mojej oceny narobi najwięcej szkód w przyszłości
@szc-zbi: > Większości krajów europy zachodniej jest o wiele bogatsza od polski a i tak widać że powoli starają się zmieniać politykę rozdawania pieniędzy...

...ale my tez jestesmy krajem moze niebogatym ale tez niebiednym. Zobacz ile lat nas okradają...

dla mnie to jest właśnie najgorszy argument przeciwko. Wiem że jest wiele innych pewnie dla Ciebie ważniejszych ale ten według mojej oceny narobi najwięcej szkód w przyszłości...


Dla mnie argument jest taki: