Wpis z mikrobloga

Wiecie co? Denerwuje mnie hipokryzja niektórych ludzi :/ weźmy na przykład moją ukochaną ciocię (poważnie, jako ciocia jest super). Otóż ona jest z obozu #pis lvl 1000 (jej mąż lvl9999999999999999 masakra xD) no ale wiadomo poglądy polityczne to jedno, rodzina to drugie :) No i oni zawsze hurrr durrr zamykać złodziei to więźień! a przedsiębiorców oszukujących to szczególnie! trzeba być uczciwym dobrym patriotom!!onone! tylko pis bo oni jedyni są uczciwi itd. No i co robi ta moja ukochana uczciwa ciocia? Bierze L4 na 1-2 tygodnie regularnie co miesiąc/2 miesiące i jedzie do córki oraz do wnuczek :/
Noszzz kurde po zwróceniu uwagi przez moją mamę stwierdziła: "a to inna sprawa, tutaj można trochę oszukiwać" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Przypomina mi to historię zasłyszaną o polityku pro-life, któremu żonie trzeba było zrobić aborcję i on na swoją hipokryzję stwierdził: "a to inna sytuacja"
Ehhhhhh....

tldr: ciocia bierze fałszywe L4 często, a przy tym nawija cały czas jak to trzeba być uczciwym

#zalesie #gorzkiezale
ps. ja na prawdę cieszę się, że jeździ to córki i wnucząt tylko po co nawija cały czas jakim to trzeba być uczciwym w życiu.
ps. 2 no i #firstworldproblems :P + #ankieta #polityka

Czy branie fałszywych L4 nawet w szczytnym celu jest ok?

  • Jasne, że jest :D 23.9% (780)
  • Nie jest :( 76.1% (2481)

Oddanych głosów: 3261

  • 67
@acidd: no bo to jest właśnie nasz kraj. Też mam znajomego, który #!$%@? na każdą próbę podniesienia podatku dla przedsiębiorców. A sam jest wiecznie na stracie i od 2-3 lat nie zapłacił nawet złotówki dochodowego. Oczywiście firmy charytatywnie nie prowadzi :D

A jak mu kiedyś powiedziałem mimochodem, że jakby każdy uczciwie płacił podatek to by nie trzeba było podnosić w sumie, to rację mi przyznał
@acidd: Jak pracodawca się zgadza to nie widzę problemu. Skoro tak robi od jakiegoś czasu to już dawno mógłby ją zwolnić, gdyby nie wyrażał zgody. Jak dla mnie może nawet jej dawać co miesiąc trzytygodniowy urlop, jego sprawa. Wolny rynek.
@acidd: Też znam takiego ananasa. Zarabia okolo 10 do reki, l4 kilkanascie razy w roku, mieszkanie kupił(dostał) od firmy za 15 tysiecy(wartość około 150 000), no ogólnie państwówka z przywilejami. A potem zdziwienie jak to ludzie mogą nie mieć własnego domu i/lub mieszkania? Jak to żona do pracy?

Złoty człowiek, ale mentalnie siedzi jeszcze w głębokim PRL.

A tak btw. żebyście widzieli minę jego i jego kolegów jak odebrali DZIEDZICZONE(no #!$%@?)
@paziu: @acidd: @sspiderr: z nieco innej beczki: nigdzie nie widziałem nadużyć L4 na taką skalę jak w "korpo". To jest jakiś dramat. Zdarzyło mi się pracować w firmach państwowych (nie w budżetówce, ale skarb państwa miał 100% udziałów w spółce-właścicielu)- nie widziałem tam rzeczy nawet zbliżonych do tego korpo cyrku.
I potem marudzenie "na kawuni" albo do "tim lidera", że urlopu nie można dostać zawsze kiedy się chce i
@acidd: #!$%@? no sorry, ale hipokrytka jak stąd do nie powiem gdzie( ͡° ͜ʖ ͡°).
Sam mam taką ciotke i wujka (od strony matki) i zawsze się przy stole imieninowym wadzimy o sprawy polityczne.
Ciotka prawilnie pracuję w tej zakichanej dziurze zwanej tu i ówdzie służbą zdrowia więc nie mam jej nic do zarzucenia, ale o wujku to nie wiem co myśleć bo siedzi na tej swojej
emeryturze(górnik)


@nightfaler: Też mam wujka na emeryturze górniczej. Tylko że on pracował jako mechanik. W kopalni. ODKRYWKOWEJ! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Emerytura taka że większość wykopków chciałaby tyle zarabiać - serio.
@Ragnarokk a to fakt ludzie ktorzy najintensywniej wypowiadaja sie o zlodziejach sami nie sa swieci. To mechanizm projekcji - przeniesienie na innych swoich cech celem ulzenia sobie
@acidd: mówisz jej o tym za każdym razem, gdy wspomina o tych swoich poglądach? ja mówię swoim bliskim i znajomym, zawsze podkreślam im ich zachowanie i potwierdzam, że jest identyczne do tego, które tak negatywnie komentują, nazywam to hipokryzją

nie mam łatwo w rodzinie i u znajomych, ale przynajmniej szybko odsiewam głupków, normalny i mądry człowiek przyzna się do błędu i będzie starał się postępować inaczej, by móc nadal negatywnie komentować
To z kolei moja babcia jest typowym katolem, bozia bozia módlmy się i tak dalej, ale - ogląda wróżki w TV, przeklina, robi awantury z dupy, kiedy jej uświadomiłem, że wiara w boga i wróżby jednocześnie jest ze sobą sprzeczne bo jedno wyklucza drugie to zostałem prawie, że zlinczowany.
W odwecie puściłem godzinny cenzoset tak żeby było wyraźnie słychać w całym domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@duncanidaho2: Mój był tam bodaj kierowcą o takiej ciekawej nazwie, ale nie mogę sobie przypomnieć jakiej.
Odnośnie emerytury to chłop jest niesamowicie ustawiony...
Ale nie obgaduje bo co by nie było to lubię tam do rodziny wpadać na posiadówy ( ͡ ͜ʖ ͡)
@the_bad: A nie napisane to było w głównym poście. No to tylko pokazuje patologię organizacji publicznych. W normalnej firmie pracodawca zainteresował by się tematem. Ale z drugiej strony, jeżeli jako społeczeństwo mamy z nią kontrakt i nic z tym nie robimy, to może też to oznacza naszą zgodę? Przecież moglibyśmy tego zakazać. Albo oddać szkoły i inne takie organizacje w ręce prywatne.
to jest główny argument. Jak zaczniesz rozmawiać z PiSowcem to prędzej czy później z braku argumentów zejdzie do "a PO to, a PO tamto, a za PO było coś tam". Fuck logic.


@tejotte: Przecież nikt w ten sposób nie usprawiedliwia przekrętów PiS-u - takie porównania mają na celu wytknięcie hipokryzji. Zarówno grzechy PO, jak i PiS-u są warte potępienia, jednak dziwnym trafem najgłośniej o przekrętach w PiS-ie mówią zwolennicy PO. Im
@acidd: tak odchodząc od l4 to też mam ciocie (i wujka) którzy ciągle gadają o polityce, tylko, ze oni są przeciwko pis i są raczej za po
Kiedyś wujek i ciocia jakoś tak w politykę się nie wdawali, ale zmieniło się to, jak do władzy doszedł pis. Od tej chwili, co ich nie odwiedzimy to "hurr durr pisiory pisiory" i ciocia, która co wizytę powtarza suchar "A SŁYSZELIŚCIE, ŻE MAMY NOWEGO