Wpis z mikrobloga

@wojujacylewak: Mam nadzieję, że zostawią przynajmniej ryczałt ewidencjonowany. 40% podatku na szczeblu już 6k czy nawet 10k miesięcznego dochodu, to Skandynawia w Polsce, tylko bez świadczeń socjalnych. Wołam jeszcze @smyl, bo wydaje mi się, że Ty swoją analizę odniosłeś do UoP - kliny podatkowe dla DG są o wiele niższe, poza tym przy liniowym jest możliwość odpisania kosztów od podstawy do opodatkowania. Wszyscy na DG ewidentnie stracą przy nowej ustawie
johny-kalesonny - @wojujacylewak: Mam nadzieję, że zostawią przynajmniej ryczałt ewid...

źródło: comment_vjPxF31vTyY13hja8TbzsymS0TkBSphI.jpg

Pobierz
40% podatku na szczeblu już 6k czy nawet 10k miesięcznego dochodu, to Skandynawia w Polsce


@johny-kalesonny: ale taki klin podatkowy jest obecnie. te 40% to będzie z całości kosztu wynagrodzenia. Obecnie żeby dać pracownikowi 2920 zł(średnią krajową), koszt dla pracodawcy tej pensji to 4945. A umowa "brutto" obecnie to właśnie 4100 (średnia krajowa). Policz sobie jaki odsetek to podatki, a jaki to netto.
w 2018 zniknie formalny zapis brutto, który nie
@johny-kalesonny: a jak ma to wyglądać na DG? Z tego co patrzyłem nie ma konkretów. Na pewno dojadą DG bo z perspektywy rządu to są cwaniaki, którzy omijają składki ( ͡° ʖ̯ ͡°).
Ja jestem przeciwny wszelkim przymusowym daninom na ZUS czy NFZ. Ale niestety wiele form zatrudnienia wymusza składki. Znam wiele osób, które zakładają DG tylko po to, żeby omijać wysokie opodatkowanie pracy. W pełni to
@szcz33pan: Na DG ma to wyglądać tak samo, jak na UoP. Nie ma szczegółów, ale minister zapowiadał stawkę 40% od przychodu 6k/msc (lol). Jeżeli dodatkowo odrzuci możliwość odpisywania kosztów i zlikwiduje ryczałt, to będą jaja nie z tej ziemi, chyba najgorsza ustawa podatkowa dla klasy średniej w historii III RP. Sporo ludzi wyjedzie, jeszcze więcej będzie przenosić biznesy za granicą.

DG jest czasami jedyną formą działalności dla samo-zatrudnionych (np. w sytuacji
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.