Wpis z mikrobloga

@salmonistasty: nie no, wiadomo. Jednak chodzi mi o takie "legitne" :P Bo póki co dorwałem CyberLink PowerDirector 13 za darmo, ale przez to, że był za free, można eksportować tylko albo w niskim bitrate, albo w .wmv >.<
@noriad blender, pisze serio, oprocz genialnego softu do CG, jest również fantastycznym edytorem wideo jak i toolem do post processingu. Wszystkie swoje filmy obrabiam i eksportuje blenderem, formatów wyjsciowych jest sporo, ja robie mp4 jako kontener, w h264 jako kodek wideo
@noriad: instrukcję i pare godzin by ogarnąć interfejs, na początku jest dość skomplikowany (system okien jak z VIMa, dodatkowo program jest mocno klawiszowy, co więcej te same klawisze w różnych kontekstach/oknach mogą robić co innego, ale dokumentacja jest i mase tutoriali) ale da się ogarnąć, masz w zasadzie dwa tryby "Video Sequence Editor" do prostego cięcia filmów, jakieś ewentualnie proste efekty oraz mega #!$%@? funkcjonalnie "Compositor" do post processingul; dla przykładu,
@noriad: wszystko jest do ogarnięcia, kwestia praktyki :P ja, przed epoką kamery motocyklowej, blendera używałem głownie do projektowania mebli, oraz mapowania wnętrza swojego domu :) zdziwiłem się że można w tym edytować i ciąć wideo, a jest tam tyle funkcji że spokojnie wszystko da rade

Chciałbym jeszcze ogarnąć tracking obrazu celem stabilizacji, bo stabilizacja yt to gówno nie stabilizacja, a w blenderze jest mega #!$%@? narzędzie do tego (które zresztą bazowo