Wpis z mikrobloga

@Sihill_pl: @urban07:
No nie działa to tak do końca, we wszystkich bezpiecznikach które spotkałem zapadnia jest "mądra" i przy wywalaniu bezpiecznika nawet jak jest ten "przełącznik" przytrzymany to zapadnia spadnie i rozłączy obwód. Nie wiem jak to mechanicznie jest zrobione, ale w każdym przypadku z jakim miałem do czynienia tak właśnie było. Przykładowo włączanie obwodu który ma zwarcie z takim bezpiecznikiem, czy raz miałem puszkę gównianą i "wajcha" opierała się
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

. Nie wiem jak to mechanicznie jest zrobione, ale w każdym przypadku z jakim miałem do czynienia tak właśnie było.


@mac_jg: są dwa wyzwalacze, jeden z bimetalu - przeciążenia długotrwałe a drugi elektromagnetyczny. Między dzwignią a mechanizmem jest coś w rodzaju jednokierunkowego rozłączanego sprzędła, stąd dźwignia może być zablokowana a mechanizm się rozłączy.
megawatt - > . Nie wiem jak to mechanicznie jest zrobione, ale w każdym przypadku z j...

źródło: comment_mGz0wFFEOB0GltNjZe5fCaHagHp0DO4S.jpg

Pobierz
@megawatt: Inna sprawa, że jak widać na zdjęciu, każdy bezpiecznik z innej parafii.
Więc jeżeli patrzyli tylko na cenę (można wnioskować chociażby po wszystkich przewodach jednego koloru) to i ten bezpiecznik może być pozbawiony takiej funkcjonalności.