Wpis z mikrobloga

Mirki, mam projekt na studbazie ze zrobieniem strony internetowej. Nigdy w #webdev nie siedziałem (niezwiązane z moi kierunkiem, a jednak mam), więc myślałem aby całość zrobić na #joomla, aby ograniczyć pisanie w #html, czy #php do minimum.

Czy taki totalny non-webdev jak ja poniżej "hello world" da radę zrobić poniższy "zarys" strony?

Każdy zarejestrowany (#mysql ?) może utworzyć jeden wpis (artykuł - coś jak na wykopie) w którym dodaje zdjęcia, tekst etc., a pod nim byłaby możliwość komentowania tego przez innych (np. z Disqussa albo po prostu od zarejestrowanych). Taki dodany wpis byłby dodawany na stronę główną, gdzie byłaby lista tych artykułów-wpisów i można je oceniać (upvote/votedown, czy w "gwiazdkach"), a następnie sortować tworząc taki jakby ranking tych wpisów.

Troszkę podobne do głównej wykopu. Da się na pewno, ale czy byłoby to bardzo skomplikowane, że wyrywałbym sobie włosy z głowy, czy wystarczy głównie odpowiednio pluginami do joomli?
  • 12
@TwigTechnology: jak mówiłem to nic nie tykałem webdeva (prosty skrypt do stylisha raptem z css). Jedyne co to trochę w C/C++ robię i nie wiem jakby to od strony "programistycznej" (oby mnie za to słowo nie zabili) wyglądało... czy podstawy jak pętle, ify i tablice w programowaniu, czy już wyższa szkoła jazdy.
@Atexor: skoro chcesz używać joomli to co za różnica czy użyjesz wp?

Opcja 2 - chyba każdy framework ma swój "blog tutorial", pewnie znajdziesz coś dla symfony/laravel/phalcon, albo node'owych wynalazków. No ale wtedy dojdzie ci grzebanie w kodzie, które jest całkiem przyjemne jeżeli masz dobre ide.
@TwigTechnology: z tym, że prowadzący już na starcie powiedział "żadnych stron z torrentami, sklepów ani nic na wordpressie" :/

symfony/laravel/phalcon

Pierwszy raz o tym słyszę :/

No ale wtedy dojdzie ci grzebanie w kodzie, które jest całkiem przyjemne jeżeli masz dobre ide.

A jakie IDE polecasz? Notepad++ raczej nie starczy jak mniemam. Eclipse, albo co?

I do wcześniejszego:

*) ale pewnie jakąś wtyczkę do głosowania znajdziesz

Jak patrzę to na stronie
@Atexor: do php phpStorm, do js też.

Pewnie ci ktoś jeszcze jakieś Sublime albo innego Atoma poleci, ale to nie moja bajka. Tu masz jakiegoś tutka do Symfony, ale będziesz musiał w komentarzach szukać rozwiązań (może na githubie jest działająca wersja?), bo to stary tutek i się trochę pozmieniało. Ogólne zasady są jednak bez zmian - entities, formularze, migracje, itp rzeczy, których się codziennie używa). Symfony jest też o tyle fajne,
@TwigTechnology: phpStorm przypomina mi trochę Visuala, zaś Sublime/Atom wygląda jak notepad++ z dark theme.

Poprzeglądałem teraz te pluginy do joomli - praktycznie nic darmowego, więc nic mi po darmowym gui (?) jak nic nie zdziałam w tym. Chyba zostaje mi jednak czysty webdev, czego się obawiałem. Spróbuję chyba w tym phpStorm coś zdziałać (czysty html też ogarnie jak mniemam).

Zobaczę także te symfony, czy lavraela, tylko trochę mnie martwi

sporo roboty
@Atexor: Ja mam wrażenie że prowadzącemu chodziło o ogól cms'ów a nie o konkretnie wordpressa. Bo jaki to ma sens, chodziło mu raczej o to żebyś pokazał że coś umiesz stworzyć od zera, a nie wyklikać w pluginach. To trochę tak jak by prowadzący powiedział Ci że na zaliczenie masz dotrzeć do Warszawy tylko nie używaj żadnych opli, a Ty pojechałbyś mercedesem xD Trochę średni przykład ale chyba rozumiesz idee :)
@Atexor: Jezeli chcesz prosto, zrozumiale i z latwym do ogarniecia modelem MVC a do tego nie gotowy CMS tylko framework to przetestuj sobie Codeigniter. Napiszesz sobie glowna wykopu od podstaw bez rwania wlosow z glowy. A jesli chcesz przycwaniakowac to rownie dobrze mozesz sciagnac kod zrodlowy reddita i przerobic pod siebie :)