Wpis z mikrobloga

@danielosw: tak samo jak w dniu swira. w wieku 13 lat tez sie bedziesz smiac z tego filmu, ale przeoczysz dramat dziejacy sie w tle. matka walczaca o edukacje forresta, relacja z jenny itp.
  • Odpowiedz
@danielosw: Obejrzyj to jeszcze raz, bo ja w tym gościu nie widzę nieudacznika, wprost przeciwnie. Jest naiwny, niedojrzały ale na pewno nie jest nieudacznikiem. A do tego jest zagmatwany w te wszystkie historie, afery (watergate, Wietnam, czarne pantery, "firma przetwórstwa rolnego" ;)). Ten film ma tyle smaczków, że żaden czternastolatek ich nie wyłapie.
  • Odpowiedz
@Makila: No nie przesedzajmy, normalny 14-latek bez mangi wbitej do łba ogarnie zarówno wojnę w Wietnamie, matkę dla której syn jest najważniejszy i zrobi dla niego wszystko a także to że prości ludzie mają łatwiej i "debil" nie buduję wokół siebie barier typu "nie mogę bo..." - bo takie jest zamierzenie filmu/książki. Aż tak super głębokiego przekazu jakiego się doszukujecie tam nie ma. A swoją drogą polecam książkę - w niej
  • Odpowiedz
@DziQ86: Ja nie pisałam o żadnym przekazie tylko o wplątaniu bohatera w kilka istotnych wydarzeń historycznych. I o ile wojnę w Wietnamie, czy ladowanie na księżycu moze ogarnąć taki gimnazjalista, to wątpię czy wyłapie wszystkie istotne elementy tej historii. Nie znam zbyt wielu nastolatków którzy wiedzą coś na temat afery watergate, większość nawet nie zorientuje się o czym mówi Lennon w tym talk show (albo nie zorientuje się kto to jest).
  • Odpowiedz
@KorelacjaProkrastynacji: Chodziło mi o "tamtą" młodzież - roczniki 85-90* którzy mieli wówczas ~14lat. Nie chcę wyjść na starego zgreda, ale dzisiejsza młodzież jest bardziej zryta technologią i jej zapychaczami niż zaciekawiona historią/światem. Co do mangi - to był przykład, dzisiejsza młodzież kojarzy mi się tylko z anime/Danami Blizerianami/ Kardashianami/ Snapem i całą resztą zapychaczy uwagi...
  • Odpowiedz