Wpis z mikrobloga

@MysGG: @mentis: Nie jestem zwolennikiem ETH i jego ogólnych założeń. Nie wierzę w niego long-term więc nie chce mi się wchodzić w techniczne detale. Może więc ktoś mi powiedzieć ile obecnie waży jego blockchain, w jakim tempie rośnie (czy jest ono stałe?) i jakie są szacunki na przyszłość?
@Ancro: Teoretycznie blockchain ma obecnie 22GB, w praktyce przy szybkiej synchronizacji klient nie pobiera/nie przechowuje starych sygnatur zakopanych dostatecznie głęboko w rezultacie normalny użytkownik musi przechowywać ok 4,5GB

Nie sprawdzałem tempa przyrostu, ale przypuszczam, że przy obecnych 40tys transakcji na dobę to będzie ze 3GB miesięcznie (dla pełnej bazy danych z sygnturami) i ok 500MB bez starych sygnatur

Co do przyszłości to trudno oszacować, bo ETH będzie miało wiele łańcuchów komunikujących
@McGravier: czy rozwiązuje? Każdy hard fork to potwierdzenie tego, że system jest zepsuty i zawiódł. Im więcej forków tym gorzej. Przypomnij sobie jak cieszyłeś się po ostatnim forku, zresztą nie tylko ty dałeś ciała. Andreas też ale on przynajmniej potrafi się do tego przyznać https://youtu.be/1MKrsALrM0s?t=1m58s w przeciwieństwie do ciebie, nie przyznasz się do żadnej ze swoich wpadek bo jesteś politykiem a politycy nigdy nie przyznają się do swoich kłamst i porażek.
Każdy hard fork to potwierdzenie tego, że system jest zepsuty i zawiódł. Im więcej forków tym gorzej.


@pawlo74: Wręcz przeciwnie - każdy fork rozwiązuje jakiś problem. Bitcoin bez forków nigdy nie rozwiąże swoich problemów
@McGravier: nie zgadzam się. Hard Fork nie jest rozwiązaniem problemu. Hard Fork jest nie możnością znalezienia rozwiązania i pójściem na łatwiznę. Jeżeli zespół deweloperów jest naprawdę dobry potrafi znaleźć rozwiązanie problemu bez hard forka. Hard fork jest narzuceniem swojej woli wszystkim uczestnikom systemu. Hard fork nie liczy się z nikim jest powiedzeniem: "Jesteś z nami albo wypadasz z gry". Hard fork to potwierdzenie, że nie potrafi się znaleźć rozwiązania bez ingerencji
@McGravier: po co ci ta wendetta? Wiesz, że to nieprawda i propaganda. LT wejdzie a to tylko kwestia czasu. Agitujesz bo masz nadzieję, że przeciągniesz ludzi na stronę etera, który już dwa razy w ciągu tak krótkiego czasu udowodnił, że jest porażką. To jest tylko nieudany experyment za miliard dolarów.
@McGravier: jakie osobiste powiedziałem, że Lightning Network wchodzi niedługo. Dlaczego pomijasz ten fakt? Pomijasz jedne fakty próbując narzucić ludziom odpowiednim tok myślenia. To jest gra polityczna i dezinformacja. Nie udawaj, że tak nie jest.
@McGravier: a kto powiedział, że muszą być onchain? Żartujesz sobie? Acha nowa taktyka. Teraz muszą być onchain bo co?

Całe piękno tego polega na tym, nie są onchain co sprzyja odchudzeniu blockchaina i decentralizacji. Może tu właśnie o to chodzi? Za wszelką cenę zniszczyć decentralny charakter bitcoina.