Wpis z mikrobloga

@madegg: ja wczoraj taką wieszczke spotkałam w tramwaju, kazała ludziom czekać na następny tramwaj i wysiąść studentom, bo ich jest za dużo, a ona za kartę miejską 100 zł płaci i co to za warunki jazdy. Meh...
  • Odpowiedz
@okin: Na promocje w hipermarketach.. dawno temu pracowałem w hipermarkecie 7 rano otwarcie sklepu, podchodzi stara babka o lasce i pyta się o jakiś pasztet z gazetki. Ja jej mówię, że ta gazetka dopiero od jutra.. A ona mówi, że wie ale przyjechała wcześniej żeby go sobie obejrzeć żeby zobaczyć czy opłaca się jutro przyjechać i kupić xD padłem wtedy.
  • Odpowiedz
@r5678: A mnie to ani ziębi ani grzeje. Nawet fajnie, że ludzie chcą się ruszać. Nas wkurza, że miejsce w autobusach pozajmowane, ale ci ludzie nadal chcą być aktywni? A jak? A no jeżdżą sobie po promocjach przy okazji oszczędzają biedną emeryturę. Młodzi potrafią całe tygodnie piwniczyć przed kompem i jest spoko, ale dla starszych często samotnych ludzi siedzenie w czterech ścianach to prosta droga do grobu. Mózg i cały
  • Odpowiedz
Emerytura po odliczeniu żarcia i rachunków Ci starczy na 30km.( ͡° ʖ̯ ͡°)


@TheDuck: To ktokolwiek jeszcze wierzy w emeryturę? :D Emerytura to będzie na prezenty dla wnuków, na życie trzeba odłożyć samemu :)
  • Odpowiedz
Nie jest wam bardziej przykro niż śmiesznie jak to czytacie? To nie jest tak, że to są stare wariatki. Z normalnych dziewczyn stały się w 50 lat starymi babami przez warunki życia, samotność i choroby. Sam jeżdżę na promocje z moją 85-letnią babcią, dla której to jest w sumie forma rozrywki. Mieszka od lat blisko centrum dużego miasta, z kilkudziesięciu znajomych została jej jedna koleżanka. Kiedyś- towarzyska absolwentka AWF.

@FireDash To
  • Odpowiedz
@r5678: Raz siedziałem u dentysty i wchodzi taka starsza babcia
Dentysta: Pani Kowalska, pani na wizytę na 16, a jest dopiero 11
Babcia: Tak wiem, ale chciałam wcześniej kolejkę zająć
Kurtyna
Dodam, że to prywatny gabinet, poczekalnia była puściutka
  • Odpowiedz
@Zoltecki: Masz racje, to widac po zachodnich emerytach. Ostatnio widzialam taka wycieczke z Niemiec. Wszystkie panie usmiechniete, zadbane, dobrze ubrane, aktywne. Polskie emerytki tez moglyby takie byc, gdyby jesien zycia spedzaly zwiedzajac swiat, nie w kolejce do lekarza albo liczac grosiki, czy im starczy na mielonke.
  • Odpowiedz
@Shanny: Ostatnio się zdziwiłem, widząc na przystanku dobrze ubraną, zadbaną parę 80+. To nie powinno dziwić, ale w ogóle nie widać takich ludzi w Polsce. Nasi rodzice (obecnie 50-60 lat) będą pierwszym w miarę zamożnym i przez to bardziej aktywnym pokoleniem seniorów od wielu lat.
  • Odpowiedz