Wpis z mikrobloga

@LuckyLuq:

1. Któregoś dnia widziałem jakiś reportaż o Syrii w TV i tak jakoś się zainteresowałem. Poczytałem o wojnie na wikipedii i tak jakoś się zainteresowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°).

2. Zawód nie, zainteresowanie to chyba za dużo powiedziane. Jak trafię na jakiś fajny tekst (np. te od @piotr-zbies ( ͡° ͜ʖ ͡°)) to przeczytam i na tym koniec.

3. Znam litery, słowa
@LuckyLuq:
Niektórzy znają arabski i zdobywając informacje ćwiczą, to samo z rosyjskojęzycznymi. Jest to fajny sposób by poćwiczyć na ciekawym temacie i podać przemilczane przez nasze media informacje.

Moje zainteresowanie wzięło się od fascynacji Iranem i swego rodzaju przerażenia gdy odkryłem jak ściemniają media na temat tego kraju. Iran to nie Arabowie tylko Persowie w dodatku szyici znienawidzeniprzez Arabów prawie tak samo jak żydzi. Jest to kraj otoczony przez wrogów. Siły
@GeraltRedhammer: Tam miało chyba być "znienawidzeni przez sunnitów", a ja dodałbym jeszcze, że nie przez wszystkich, a szczególnie przesz wahhabitów/salafitów. No i przecież szyici w Iraku są większością i są Arabami, więc ... Przez to nie pasuje też teoria o ludobójstwie szyitów w Iraku, bo jak na razie to głównie sunnici byli ofiarami szyickiej władzy.

@LuckyLuq: Ja zainteresowałem się poprzez uwielbienie do muzyki arabskiej, poszczególne konflikty śledziłem już od dawna,
@oligopol:
W Iraku można powiedzieć, że jest obustronne ludobójstwo, bo na skutek ślepego mszczenia się przez ludzi na byłych funkcjonariuszach Saddama powstały nowe konflikty i ISIS. Problem szyitów jest taki, że zabija ich prawie cały świat a wspiera ku zgrozie tylko Rosja :-( USA zainterweniowały w Iraku, zrobiły burdel, poszły sobie, a ludzie giną, grrr...