Wpis z mikrobloga

Hej, potrzebuje pewnej rady, otóż buduję zasilacz do pewnego stanowiska badawczego, które wyposażam w przetworniki ciśnienia i mam pewną zagwozdkę. Jako, że nie znam się strasznie na elektryce,mam problem ze zrozumieniem informacji o podłączeniu tych przetworników (peltron npxg 10). Zasilacz ma za zadanie zasilać przetworniki i sygnal napięciowy z nich przekazywać do LabJack. I teraz, zasilanie +, zero 0V, i na sygnalowym mam narysowany jakiś rezystor min.10kohm. po co on? Mam go dodać? Z przetwornika sygnałowy + i 0V mam zamiar dać bezpośrednio do np. AIO w LabJack. Ktoś poradzi coś? #czujnik #elektronika #elektryka
  • 6
@krzysztof-kulikowski: opóźnień w żadnym wypadku, powoduje ze wejście nie jest w stanie nieustalonym tylko jest ściągnięte do masy, przez co gdy nie ma sygnału (wyjście urządzenia w stanie wysokiej impedancji, lub odłączone urządzenie) na wejściu masz wynik 0. Jeśli pokazane jest to na schemacie połączeniowym to nie tylko warto ale i trzeba, w praktyce rezystory podciągające występują praktycznie zawsze w elektronice, aby urządzenie nie zbierało śmieci z eteru