Wpis z mikrobloga

Wczoraj było ślisko więc będąc świeżym kierowcą zacząłem się bawić w ruszanie z boksowaniem kół, dostałem #!$%@? od tate, że mogę takim ruszaniem rozwalić przegub. Trochę mnie to zdziwiło. Czy to prawda? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Coś tam czytałem w necie i chyba rzeczywiście można, ale tak samo przegub zużywa się od samej jazdy po mieście (ruszanie, hamowanie, ostre skręcanie na gazie). Więc jak to jest?

#samochody #motoryzacja #pytaniedoeksperta
  • 15
@iso9001: Ruszanie z buta nigdy nie jest zdrowe dla przegubu więc po co to robić, jak nie musisz? O ile przy wyprostowanych kołach to nie jest jeszcze takie zabójcze, to przy skręconej fajerze nie powinno się tak robić.
@ScaRRyMaN: @Cancer84: @wycz: @3mielu:
No dobra, będę uważał, dzięki.

@Akos: Ruszałem na szczęście przy prostych kołach, a po co? W sumie nie wiem, bo fajnie było xD Jeżdżę dopiero od paru miesięcy więc jarają mnie takie śmieszne manewry ( ͡º ͜ʖ͡º) Oprócz zapieprzania na złamany kark i proszenia się o śmierć, co to to nie.
@iso9001: zamiast płakać przy naprawia uwalonego auta wykup sobie jazdę na torze z instruktorem, podobne pieniądze, ale z tego drugiego przynajmniej coś wyniesiesz. W Sjs taka jazda doszkalająca jest podzielona na dwa etapy, potem można robić pro kursy