Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie. Od dłuższego czasu zabieram się za zrobienie czegoś w rodzaju shake'ów proteinowych, takiego naszego polskiego odpowiednika Soylenta - to jest, shake, która ma w sobie bardzo dużo wartości odżywczych, teoretycznie tyle co ma pełnoprawny posiłek.
Zamysł jest taki, abym robił sobie takie coś rano, i miał to jako jeden posiłek na uczelni.
Znalazłem na internecie kilka przepisów na takie napoje, ale po pierwsze są one ze składników niedostępnych u nas (USA itp), a po drugie dość poważny problem wynika z mojej alergii na wszystko - gluten, orzechy, migdały, sezam... Jak znajdę jakiś bezglutenowy, to jest tak pełno jakiś innych alergenów.
Ma ktoś jakiś pomysł, jak się za do zabrać?
Próbowałem ze trzy różne, bazując na gotowych recepturach z glutenem i coś podmieniałem. Ale za każdym razem wyszły niesmaczne :P
Problemy widzę na dobrą sprawę nawet w tym, że wiele stron pokazuje różne wartości odżywcze produktów spożywczych, takich podstawowych i nie przerobionych, kasza, jabłko.
Jakieś strony, coś sprawdzone? Albo jakieś wskazówki od mirków?
#dieta #gotowanie #bezglutenu
  • 3
@yoloBaklawa: Jak do nabijania makro to polecam shake z owsianką.
Mielisz w młynku płatki błyskawiczne na proch dodajesz do tego 1-2 miarki białka i zalewasz to wodą/mlekiem.

P.S. dobrze wchodzi nawet gdy nie przepadasz za owsianką ;)
@yoloBaklawa: Jakbys byl na keto, to mozesz do bulletproof coffee dodac bialka. Ja tak czasami robie jak nie mam czasu przygotowac jedzenia. Porcje maja po 600+kcal, wiec tyle co jakis sredni posilek.