Wpis z mikrobloga

@Haradrim: Ja kiedyś miałem kilka serwerów, ja byłem odpowiedzialny za mapę i wszystkie skrypty, a znajomy zajmował się serwerem/stroną. Polecam otland, forum twórców TFS (silnika, z którego korzysta każdy ots) sporo rzeczy można się dowiedzieć, a i są jakieś skrypty/mapy i inne rzeczy z których można skorzystać. :p

Sam chciałem jakiś czas temu stworzyć otsa, ale powstał mirkots i sobie dałem spokój.
@Alvanea: A powiedz mi jak to jest:
1 Moge sobie pobrać gotowy ots stąd i go edytować pod siebie ?
https://otland.net/forums/data-packs.464/page-2

2 czy jak zepsuje jedną linijke w kodzie to cały serwer crash ?

3 Czy jest jakiś darmowy dedyk, który by utrzymał np 5-10 osób (chodzi o nauke/zabawe w odpaleniu serwera na jakimś linuxie)

4, Jak to jest że masz swój serwer grają gracze, i chcesz wprowadzić jakaś poprawkę to
@Haradrim:

1. No tak.

2. Zależy w jakim pliku. Jak coś zepsujesz w pliku jakiegoś potwora, to silnik przy wczytywaniu potworów wywali błąd dotyczący danego pliku, jeżeli to jakiś poważny błąd to po prostu nie wczyta tego potwora.

3. Wątpię, że ktoś będzie to robił za darmo. Wiem, że można kupić hosting u jednego z zaufanych osób na otlandzie, w dodatku Polaka - temat serwer od razu skonfigurowany pod stawianie otsa,
@Alvanea: dziękuje, bardzo ładnie mi objaśniłeś, Męczyłem się z wyborem TFS,a bo niewiedziałem własnie pod który dokładnie silnik mam te "gotowe serwery" czyli folder data pobrane,
O ile sobie poradziłem z z confingiem, mysqlem, phpmyadmin i na czystym silniku serwer fajnie hulał, to po wgraniu folderu data z jakiegoś "gotowego" serwera ładował się 10 minut i po wywalało pełno błędów, na końcu mu baza danych niepasowała chociaż w configu wprowadziłem poprawną
@Haradrim: A no własnie. ORTS to projekt "real map 100%", więc ta ogromna mapa sporo zajmuje i nigdy nawet nie próbowałem tego odpalać. :D Problemy z bazą danych to np. brakujące tabelki - te gotowe silniki zazwyczaj mają jakieś dodatkowe, a nie te czyste ze schema.sql. To samo tyczy się mapy, jak się wrzuci wszystko z gotowego serwera a umieści się inną mapę to wywali błędy, bo jest sporo powiązań skryptów