Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki z tagów #szukamlaptopa #pustulkowelaptopy oraz wołam największego speca wykopu @Pustulka

Poszukuję laptopa do kwoty 2000~2100zł. Potrzebny jest głównie do napisania inżynierki, dodatkowo przeglądanie internetu, być może jakaś gra od czasu do czasu. Teraz kilka pytań. Czy jest sens kupować laptopa z procesorem 6 generacji (i3, i5) i ddr4? Czy wielka różnica byłaby w wydajności w porównaniu do ddr3? Podobnie z dedykowaną kartą od nvidii/ati - do tej ceny raczej nie powalają na kolana w grach (w tej cenie jedynie GT920M/MX, R5M330, R7M360) które chyba są ok 20% wydajniejsze od integry intela jeśli się nie mylę. Czy cokolwiek z tego linku x-kom nadaje się do użytku? Plus to co sam wybrałem:
1
2
3
4
5
6
Lenovo raczej nie cieszy się dobrą opinią lecz spytać można. Matowa matryca będzie na plus, kolejny plus jeśli FHD (chociaż nie wymagam) dysk SSD też poprawi komfort pracy. Jak na razie jestem nastawiony na nowego laptopa - jeśli jednak używka chętnie sprawdzę (już się człowiek powoli gubi w tych generacjach i oznaczeniach). Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i rady ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Edit: Laptop najlepiej z systemem zapomniałem dodać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4