Wpis z mikrobloga

Witam mirkową brać, mam pytanie techniczne, ale spytać na #elektroda trochę się cykam. Podłączyłem do routera (2,4 GHz, WAN do 100Mb/s, prędkość po wifi do 150Mb/s) internet 100Mb/s. Niestety, gdy siedzę obok routera po wifi speedtest pokazuje mi 46Mb/s. Czy zmiana na lepszy model (5Ghz, WAN do 1000Mb/s, Wifi do 300/433Mb/s) coś pomoże? Teoretycznie ten też powinien ładnie przekazać do 100Mbps. #informatyka
  • 22
@hooman a karte sieciowa jaka masz? ja mam obecnie 300/150 w domu, na wifi moge dojsc gora do 50/20 jak siedze przy routerze, im dalej tym gorzej i u mnie bariera jest kiepska karta w laptopie.
Protokoły bgn mixed, na samym "n" taka sama prędkość. Mój laptop wspiera 802.11a/b/g/n, więc powinno śmigać. Po prostu nie chciałbym wydać dobrych 200 zł na router, który okaże się nie lepszy od mojego aktualnego.
@hooman: no to szybciej nie będzie dopóki nie zmieni się z 73 Mb/s na 150 Mb/s. Po zmianie w routerze restartowałeś go? Spróbuj też dodać jeszcze raz sieć na macu. I zobacz czy w ogóle obsługuje karta sieciowa :D
@hooman: jeśli router oferuje taką prędkość to problem leży po stronie karty sieciowej w laptopie. Podaj model routera i dokładny model laptopa lub karty sieciowej
@moh1942: Nie no, internet mam 100Mb/s (na kablu 94), router wspiera prędkość do 150Mb/s. U rodziców szybciej nie będzie, teraz problem mam z moim laptopem, gdzie jest 46Mb/s