Wpis z mikrobloga

@ziemniac możesz odnieść się do problemów Orange z YT i Twitch? Obecnie jestem na VDSL, 50 MB/s i o ile sciaganie, strony chodzą ok to buforowanie filmów na YT jest tragiczne.
@Gooma: Dopiero zacząłem testy, światłowód mi podłączyli w piątek wieczorem. Jak na razie jest wielki problem z widocznością urządzeń poza routerem. Mimo konfiguracji NAT-a i zapory (otwarcia portów) - ciągle nie mogę się podłączyć z ZEWNĄTRZ do rejestratora (kamerek) a nawet do samego funboxa - mimo włączenia dostępu zdalnego.
W sieci lokalnej wszystko jest OK.
Wołam @OrangeEkspert, moze doradzicie w rozwiązaniu problemu ?
Odnośnie YT jeszcze nie sprawdzałem, ale zapewniam,
@ziemniac masz IP v4 czy v6? Tez miałem problemy z 6 wersją, nie działało jej wymuszenie. U mnie dostęp z zewnątrz działa ok (kamerki, serwer www, ftp itd) ale kiedyś połączenie ADSL samo się odnawialo po 24 h a teraz taki dyn DNS mi ciągle płacze ze od kilku dni nie było zmiany IP i faktycznie, połączenie ciągle jest z tym samym IP
@ziemniac masz IP v4 czy v6? Tez miałem problemy z 6 wersją, nie działało jej wymuszenie. U mnie dostęp z zewnątrz działa ok (kamerki, serwer www, ftp itd) ale kiedyś połączenie ADSL samo się odnawialo po 24 h a teraz taki dyn DNS mi ciągle płacze ze od kilku dni nie było zmiany IP i faktycznie, połączenie ciągle jest z tym samym IP