Wpis z mikrobloga

Kilka ciekawych znalezisk #historia #ciekawostkihistoryczne

Nabici na pal, spaleni w kościele, zarąbani siekierami. Siedem relacji z Wołynia
Ocknąłem się po jakimś czasie, głowa mnie bolała. To cud, że nie zacząłem jęczeć, bo oni jeszcze byli w domu. Czekałem, byłem sparaliżowany strachem, udawałem nieżywego. Wtedy usłyszałem, jak mama odezwała się płaczliwym głosem. Ukrainiec podszedł, zamachnął się siekierą, rąbnął i zapanowała cisza

Japońscy doktorzy Mengele. Bestie o stokroć gorsze od hitlerowców?
Bestialskie eksperymenty w imię nauki. Tortury wymuszone wizją postępu. Ale też - nieludzkie próby przeprowadzane z czystego okrucieństwa. Takie, w których ofiar nawet nie uznawano za ludzi. Nieszczęśnicy byli zaledwie "kłodami drewna". Japońska ekspansja w Azji zaczęła się od Mandżurii (...)

Hitler kontra religia
III Rzesza popełniała zbrodnie nie tylko na narodach uznanych za „gorsze”. Za przeciwnika reżimu uważano też religię. Pierwsze miejsce na liście wrogów reżimu zajmowało chrześcijaństwo.

Sztormowa pogoda odkryła na plaży w Międzywodziu wrak XIX-wiecznego statku
Wrak ma ponad 27 metrów długości i siedem szerokości. Sztorm uwidocznił nie tylko jego podstawę, ale przemieścił sam statek na przestrzeni kilkudziesięciu metrów. Na plaży można natrafić na porozrzucane wręgi z żelaznymi nitami. Statek został zrobiony najprawdopodobniej z drewna dębowego

#mirkoreklama #iiwojnaswiatowa