Wpis z mikrobloga

  • 2
#mikrokoksy
Ile powinienem odczekać między kardio a treningiem? Wiem że nie powinno się robić kardio przed treningiem, aje jeżdżę rowerem do pracy ~10km spokojnym tempem żadnych szaleństw. Przyjeżdżam ok 8-9. Będzie ok jak koło 13 pójdę robić trening? Czy będzie katabolizm, halucynacje i śmierć z niedożywienia?
  • 12
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@nbzwdsdzbcps : Za każdym razem jak ktoś pytał o kardio i trening siłowy to były odpowiedzi, że jeśli już koniecznie to najpierw trening potem kardio bo glikogen. Dlatego pytam czy jest jakiś czas np 2h który powinno się odczekać przed treningiem.
( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
ja dojeżdżam rowerem na siłownie, co prawda ~3-4km ale daje to solidne rozgrzanie organizmu i jestem dużo lepiej nastawiony na trening niż dojeżdżając np. tramwajem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mmk91: Nigdy nie słyszałem o czymś takim i nie miałem do czynienia z badaniami naukowymi na ten temat. Ogólnie jest całkiem sporo mitów jak jedzenie 5 posiłków dziennie, najlepiej co 3 godziny czy dokładne trzymanie makroskładników każdego dnia. Jakby organizm działał jak zegarek, osobiście staram się dbać o kaloryczność i makroskładniki w ujęciu tygodniowym i jem tak jak mi wygodnie. Chcesz jeść zdrowo i trenować żeby się lepiej czuć to nie
  • Odpowiedz
@mmk91: ja bym się po prostu cieszył swoją zwiększoną aktywnością w ciągu dnia, bo daje to satysfakcję i świadomość lepszej kondychy i możliwość zjedzenia ciut więcej kalorii :)
  • Odpowiedz
@mmk91: @mazakk94: miesni nie spalicie, ale czy i ile zbudujecie miesni i sily to juz nie jest takie oczywiste. Taki trening wytrzymalosciowy promuje wlokna miesniowe typu 1. Trening silowy z kolei wlokna typu 2.
I teraz rodzaj treningu preferuje typ wlokien jakie beda "przyrastac", np jesli bedziecie robic duzo treningu wytrzymalosciowego to organizm moze nawet zamieniac wlokna szybkokurczliwe(II) na wolnokurczliwe(I) jak to wplynie na wyniki silowe pisac chyba nie musze,
  • Odpowiedz
@Hank85: zamieniać włókna? ja myślałem, że każdy od urodzenia ma ich stały procentowy podział (zapisany w kodzie genetycznym), który rozwija się w okresie dojrzewania, a potem można ewentualnie zwiększać objętość i gęstość istniejących już włókien
  • Odpowiedz
@mazakk94: bo tak jest, ale włókna mięśniowe mają zdolność do transformacji we włókna innego typu, w zależności od wysiłku jaki prowadzisz. W fizjologii wysiłku Górskiego czytałem, że w hipertrofii mięśnia możliwe jest zwiększenie się liczby włókien, w wyniku ich dzielenia się i rozszczepiania, ale nie ma na to jeszcze bezpośrednich dowodów.
  • Odpowiedz
@mazakk94: ja mocno splycilem temat, niechce mi sie teraz szukac zrodel. Niemniej takie przypadki moga miec miejsce.
Taki trening wytrzymalosciowy i silowy na jednej jednostce treningowej wprowadza poprostu bajzel i zadne wlokna nie sa dobrze przetrenowane.
  • Odpowiedz