Wpis z mikrobloga

@kyaroru:
Wiem, ale właśnie o to chodzi, że to powinno być 19 58 26 - itd., tylko wywaliło z tego znaczniki.
Przerobienie 58 daje niby 34, a to złe dane, powinno być 58.
  • Odpowiedz
@26_29: A tam po przecinku masz pododawane zera jak minuty/sekundy są jednocyfrowe? Bo jak nie to będzie ciężka sprawa, 19,111 to może być zarówno 1 minuta 11 sekund jak i 11 minut 1 sekunda.
  • Odpowiedz
@spadajace_tynki: Problemem autora nie jest najwyraźniej konwersja z dziesiętnego kąta na taki ze stopniami i minutami, tylko jakiś mistrz nie wiedział, że to nie to samo i zaimportował do Excela postać stopnie/minuty/sekundy jako dziesiętną.
  • Odpowiedz
@spadajace_tynki:
Wiem, korzystałem z tych wzorów, ale to daje złe wyniki.
Współrzędnie totalnie się nie zgadzają po przerobieniu, są grupowane tylko do
XX-XX°35
zamiast do XX-XX°59
  • Odpowiedz
@AndrewSzusty: Żadna metoda w ogóle z automatu nie zadziała, bo po zjedzeniu separatorów ten zapis nie jest jednoznaczny (jak gdzieś wyżej pisałem, nie wiadomo czy ma być np. 11 minut 1 sekunda czy 1 minuta 11 sekund).
  • Odpowiedz
@26_29: Usuń przecinek, odpal cell format - custom. W polu wpisz "### (tutaj przytrzymaj alt i 0176. Jak zrobisz spacje pojawi się symbol stopni) 00' 00'' . Trzy hashe, z altem 0176, spacja, dwa zera, apostrof, znowu spacja, kolejne dwa zera, dwa apostrofy (nie cudzysłów). Formatujesz tak wszystkie komórki (bez przecinków) i daj znać czy o to chodziło.
  • Odpowiedz
@AndrewSzusty: A to jasne, kwestia tego jak bardzo te dane zostały zgwałcone w trakcie importu;) Ale z tego co widzę po tym co wrzucił autor na screenie to powinny być rzeczywiście z wyrównującymi zerami. Swoją drogą autorzy tego formatu co jest na obrazku chyba nie wiedzieli, co to są minuty i sekundy kątowe, bo to chyba najgłupszy możliwy sposób zapisu... Pewnie jeszcze jako float w bazie zapisywane;)
  • Odpowiedz
@kyaroru:
No właśnie sam zaczynałem to przerabiać, poprzez przekształacanie tego z 60 na 100, a potem na min. Tyle, że NIE mam pewności, co oznaczają u nich te dalsze liczby. Czy wpisując to uwazali to za sekundy, czy moze jakaś wartośc procentowa. Bo jak widzicie, ciąg jest bardzo długi, a niektóre dane jeszcze dłuższe.
  • Odpowiedz
@26_29: A jak ci się autostrada rozjedzie o parę cm to będzie ok? ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie wiem jaki jest symbol tego tam dalej (geografia nope), ale jak w tym formacie zrobisz spacje po ostatnich apostrofach i dasz ten symbol to format ci nic nie zgubi. Usuń tylko koniecznie wszystkie przecinki.
  • Odpowiedz
@26_29: Buforów żeby KML? Nie żebym próbował się usprawiedliwiać, ale nie potrafię nawet używać tych map :P Jeśli chodzi o to o czym piszesz wcześniej, to przecinek najłatwiej chyba usunąć ctrl+h. Pierwsze pole przeciek albo kropka, w drugim nic. Zamieniasz wszystkie i format załatwi resztę (powinien). Z piwkiem odezwij się kiedyś, jakbyś robił coś w łodzi. Bufory żeby KML?
  • Odpowiedz