Wpis z mikrobloga

Miruny, to jest najlepsza klawiatura na świecie (pic rel) ! przynajmniej dla mnie

Mam ją od 8 lat. Wygląda już jak gówno ale działa i odpowiada mi w każdym calu.

Żona mnie wypier*oli z domu jak nie kupię nowej.

Stąd moje pytanie i prośba - polećcie coś do powiedzmy 150 zł.

Zależy mi na niskim skoku, w miare płaskich klawiszach w podobnym układzie jak w mojej starej klawiaturce. Żeby nie hałasowała jak kompania wojska kiedy piszę na niej. Nie musi być mechaniczna, nie musi mieć miliarda klawiszy multi-kulti-medialnych (ale warto jakby miała regulację głośności systemu). I bez "weź dorzuć 100 zł do ultragaming razzor mekanik turbo madratz kibord z browaru koczkodan bo warto". Moja obecna klawiatura kosztowała 34 zł, najchętniej wybrałbym coś w podobnej cenie.

#pcmasterrace #pc
KaznodziejaNowejEry - Miruny, to jest najlepsza klawiatura na świecie (pic rel) ! prz...

źródło: comment_tLntxW2DVYP22nHTRhJPaVe9SbZDVNGw.jpg

Pobierz
  • 10
@KaznodziejaNowejEry: jest w uj głośna, zostawiłem taką w poprzedniej pracy, nawet mi jej nie żal. masa zalet, ale głośności nie zniosłem, teraz mam Logitecha G105, trochę też się tłucze, następny będzie Tracer bo jest cichy, albo jakiś cichy Logitech.
Sprawdź sobie Logitech K120, klawisze wyższe, ale nie wysokie (połówki), mam taką w pracy, działa, trochę głośna, ale jeszcze tragedii nie ma.
@zolwixx: jak dla mnie to ma głośność jak klawiatura w laptopie czyli niewielką. K120 też mam w pracy, wg mnie jest dużo głośniejsza.

Z tym Tracerem to zależy od modelu, żonie kupiłem Tracer Meccano czy jakoś tak, i brzmi jakby pisała na maszynie, jest mega głośna.
@KaznodziejaNowejEry: z cichych miałem kiedyś klawiaturę gumową. 2-3 m-ce nauki pisania, żeby trafić w klawisze i wyrabianie twardej gumy, ale praca super, samo bębnienie palców po biurku <3
zmieniłem, bo ciężko się grało w wyścigówki, a potem i tak się przetarła... po 2-3 latach.
@KaznodziejaNowejEry: Król jest tylko jeden, logitech ultra-x. Niestety, już nie jest produkowany, ale przezornie zrobiłem zapasy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szukaj na allegro, czasami są 8-letnie używki z urzędów, stan idealny, jak dopiero rozpakowane (te panie muszą bardzo dużo pisać).
Z obecnie produkowanych tanich nienajgorszy jest Natec Zander. Jakość spasowania jest średnia, blyszczący plastik nie wygląda dobrze, ale po doszlifowaniu (!) ctrl i shift chodzi nienajgorzej, jest
@czarny_i_zly o tak. Mam dwie w domu. Jest niesamowita. Chociaż PS/2 w dzisiejszych czasach UEFI to trochę stara sprawa. Ja mam na płycie już tylko jedno gniazdo combo. Ale mysz mam na USB od dawna więc nie ma problemu.