Wpis z mikrobloga

Cześć, studiuję na polskiej uczelni i posiadam także międzynarodową legitymację studencką (ISIC) i tutaj nasuwa mi się pytanie. Czy gdy mam przy sobie tylko legitymację ISIC i powiedzmy paszport/dowód osobisty to mam prawo do zniżki 51% w pkp?
#studbaza #pkp
  • 15
  • Odpowiedz
@gucios: Cytując przepisy PKP Intercity:

w przypadku obywateli polskich – legitymacja studencka wydana przez polską szkołę

wyższą albo międzynarodowa legitymacja studencka International Student Identity

Card (ISIC) okazywana wraz z dowodem osobistym lub innym dokumentem umożliwiającym

stwierdzenie tożsamości i wieku osoby uprawnionej,
  • Odpowiedz
@grzegoor: Napisałem do BOK w PKP IC i to jest moja ostatnia wiadomość i odpowiedź na nią:

Szanowna Pani Julio,

Rozumiem, że zniżka obowiązuje do 26 roku życia. Mam jednak wątpliwość czy mogę z niej skorzystać gdy mam przy sobie tylko międzynarodową legitymację studencką (ISIC). Wyobraźmy sobie następującą sytuację, że kupuję bilet z ustawową ulgą 51% dla studentów do 26. roku życia. Wsiadam do pociągu i konduktor sprawdza mi ten bilet. Prosi o okazanie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do ulgi. Moje pytanie brzmi, czy okazując wyłącznie międzynarodową legitymację studencką (pamiętając, że jestem studentem uczelni polskiej, ale nie mam przy sobie legitymacji wydanej przez tę uczelnię) oraz paszport/dowód osobisty konduktor przyjmie te dokumenty jako potwierdzenie uprawnienia do ulgi?
  • Odpowiedz
@grzegoor: Masz rację, tak jest w regulaminie. Ta pani to pani, która odpisuje na maile wysłane do BOK. Jak będę jechał pociągiem to przy okazji się zapytam konduktora jak to tak naprawdę wygląda
  • Odpowiedz
@grzegoor: Pytałem konduktora i powiedział, że ISIC wystarczy, ale faktycznie nie sprawiał wrażenia że jest do tego przekonany. Dzięki za informację.
  • Odpowiedz