Wpis z mikrobloga

#czarnyprotest

Po dłuższej nieobecności loguję się na wykop i widzę CZARNY PROTEST.

Nie każda laska na proteście jest brzydką feministką, w dodatku lesbą. Strajkują wszystkie kobiety. Strajkują bo się zwyczajnie boją.
Policja przyznaje, że projekt ustawy zakazującej aborcji jest prezentem dla gwałcicieli. Kobiety nie będą chciały zgłaszać wykroczeń, wiedząc, że to IM grozi więzienie. I nie mówcie proszę, że dziecko z gwałtu to dar od Boga. Wszyscy są mądrzy kiedy tragedia nie przytrafia się im samym.
Kobiety, wbrew temu co myśli większość z Was, nie są głupie. Serio nie będziemy co tydzień latać na zabieg. Serio to nic przyjemnego kiedy muszą wyrywać z Ciebie płód.
Nie wiem jak ślepym trzeba być, żeby nie zauważyć, że nowa ustawa utrwali podział klasowy. Myślicie, że gdyby Kinia D. albo inna bogata córka bogatych rodziców została zgwałcona, nie wysłali by jej na skrobankę do czystej, miłej i BEZPIECZNEJ kliniki w Niemczech/Czechach/gdziekolwiek...
Dziewczyno. Nawet jeśli uważasz, że Ciebie problem nie dotyczy, protestuj dla tych wszystkich, gorzej urodzonych, których zwyczajnie nie stać, którym brak wsparcia i które boją się bardziej niż ja. #polityka
  • 332
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To czy strajkujące są ładne czy brzydkie nie ma żadnego znaczenia.


@JanuszSebaBach: Ma znaczenie. Prowadzono kiedyś jakieś badania nad tym czy występuje związek między urodą o poglądami politycznymi kobiet. Ładne częściej były konserwami. Co nie znaczy, że konserwatystki są za wdrożeniem zmiany. Notabene sprawa jest rozdmuchana a zagrożenia przejściem projektu ustawy nie ma, co wyjaśnił już @fransua:
  • Odpowiedz
@sofreshsoclean: Zgadzam się i nie zgadzam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zgadzam się, że nowy projekt jest ujowy do granic. Nie zgadzam się z retoryką walczących. Jest to punkt widzenia kobiet walczących o szerzenie wszelkiego rodzaju idei feministycznych które podają tylko specyficzny punkt widzenia. W tej całej walce o aborcję pomijają fakt kosztów psychicznych jakie kobiety ponoszą po aborcji (i nie mówię, tu o skrajnych przypadkach, z
  • Odpowiedz
A co jest nie tak z tym oknem życia, bo nie wiem?


@looongier: No, nie jest oddaniem dziecka do adopcji. Żeby dziecko można było szybko adoptować, to rodzice muszą wyrazić zgodę (tak w skrócie - normalnie oddadzą dziecko to wyraża tą zgodę blankietową i nic, tylko szukać nowych rodziców dla dzieciaka). Jeżeli zaś rodzice są nieznani (bo dziecko znaleziono w oknie życia) to sąd może (ale nie musi) zastosować ten
  • Odpowiedz
Oddanie dziecka do okna życia ułatwia zdecydowanie jego adopcje. Oddając dziecko do domu dziecka rodzić nie traci automatycznie praw rodzicielskich, co za tym idzie nie można tak łatwo oddać takiego dziecka do nowej rodziny, oddając dziecko do okna życia z miejsca rodzić traci wszelkie prawa do niego.


@fransua: Nie znasz przepisów dotyczących przysposobienia, a się mądrzysz. I nie, oddając dziecko do okna życia rodzic "nie traci wszelkich praw do niego",
  • Odpowiedz
Nie chce mi się czytać wszystkiego wyżej, ale moja opinia na ten temat jest taka. Oczywiście, zgadzam się z protestującymi, pomimo moich skrajnie prawicowych poglądów, nie jestem idiotą, a trzeźwo myślącym człowiekiem. Aktualnie obowiązująca ustawa jest w porządku. Mamy trzy przypadki, w których mozna dokonać aborcji i tak jest idealnie.
Natomiast nie popieram czarnego protestu. Temat jest rozdmuchany. Przede wszystkim, nie jest to ustawa PiSu, a projekt obywatelski, a przecież w kampanii
  • Odpowiedz
@sofreshsoclean: Wuj z gwałtem! Gorzej jak masz w sobie dziecko chore genetycznie i po urodzeniu musisz patrzeć jak umiera przez.... dzień, miesiąc, lata? Ale projekt i tak pójdzie do kosza, bo Duda mówił, że nawet najgłupszy projekt dadzą pod czytanie....
  • Odpowiedz
@Corvo: zarodek też nie może. Potrzebuje do tego organizmu kobiety. To ciekawe, jak bardzo robisz #!$%@?ę z logiki żeby przypadkiem nie pozbawić się możliwości zabijania swoich potencjalnych "dzieci". Chyba jest z Ciebie morderca :).
  • Odpowiedz
bo nikomu tak naprawde nie zależy na zmianie prawa w tym aspekcie. Śmieszne są ataki wielu osób na PiS, ale projekt ustawy nie jest ich, a obywatelski, jakby nie patrzeć obiecali że nie będą odrzucać projektów obywatelskich w pierwszym czytaniu i tego nie zrobili,


@fransua: Chyba jednak komuś zależy na zmianie obecnego prawa, skoro ten projekt obywatelski powstał i został przyjęty do dalszych prac.
W przeciwieństwie do Ciebie, ja jestem
  • Odpowiedz
@sofreshsoclean: Każdy medal ma dwie strony. Moja kuzynka urodziła dziecko będące 'owocem' gwałtu, dodatkowo - dzieciak wcale nie jest 'polskiego' koloru skóry. Mimo to nigdy nie pomyślała o tym, by go usunąć. Nie akceptuje czarnego protestu i co? Co jej powiesz? Że mogła go zabić, że teraz o to walczycie?
  • Odpowiedz
Że mogła go zabić, że teraz o to walczycie?


@powrutkrula: No mogła go "zabić", nie zabiła. Wiesz, my nie chcemy nakazywać aborcji, my nie katolicy by zmuszać innych do życia według naszych przekonań...

1/3 bo az 3 razy jest wyraznie napisane ze KARZE NIE PODLEGA MATKA


@pieczywowewiadrze: ale i tak popełnia przestępstwo, to ty nie rozumiesz tego projektu.
  • Odpowiedz