Wpis z mikrobloga

#czarnyprotest

Po dłuższej nieobecności loguję się na wykop i widzę CZARNY PROTEST.

Nie każda laska na proteście jest brzydką feministką, w dodatku lesbą. Strajkują wszystkie kobiety. Strajkują bo się zwyczajnie boją.
Policja przyznaje, że projekt ustawy zakazującej aborcji jest prezentem dla gwałcicieli. Kobiety nie będą chciały zgłaszać wykroczeń, wiedząc, że to IM grozi więzienie. I nie mówcie proszę, że dziecko z gwałtu to dar od Boga. Wszyscy są mądrzy kiedy tragedia nie przytrafia się im samym.
Kobiety, wbrew temu co myśli większość z Was, nie są głupie. Serio nie będziemy co tydzień latać na zabieg. Serio to nic przyjemnego kiedy muszą wyrywać z Ciebie płód.
Nie wiem jak ślepym trzeba być, żeby nie zauważyć, że nowa ustawa utrwali podział klasowy. Myślicie, że gdyby Kinia D. albo inna bogata córka bogatych rodziców została zgwałcona, nie wysłali by jej na skrobankę do czystej, miłej i BEZPIECZNEJ kliniki w Niemczech/Czechach/gdziekolwiek...
Dziewczyno. Nawet jeśli uważasz, że Ciebie problem nie dotyczy, protestuj dla tych wszystkich, gorzej urodzonych, których zwyczajnie nie stać, którym brak wsparcia i które boją się bardziej niż ja. #polityka
  • 332
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zenon1002: Tak wygląda życie. Jak twój dziadek jest chory i ma demencję itd to oddanie go do ośrodka też wiąże się z konsekwencjami społecznymi a zabicie go jest nielegalne. Jeśli mamy kogoś bliskiego, kto potrzebuje opieki to naszym społecznym obowiązkiem jest wziąć go w opiekę. Legalne zabicie człowieka, bo jest dla nas niewygodny czy to starszy czy jeszcze w brzuchu matki, nie jest dla mnie rzeczą dopuszczalną.
  • Odpowiedz
Nikt nigdy w ustawie nie stawia równości pomiędzy kobietą a płodem. Kobieta ma prawo stawiać wlasne zdrowie i życie przed zdrowiem i życiem płodu w dowolnej sytuacji(oczywiście chodzi o zagrożenie tego właśnie życia lub zdrowia). Ustawa po prostu uniemożliwia aborcję z powodów osobistych. Nie widzę w tym nic złego.


@Wifee: Dlaczego kłamiesz? Ten projekt ustawy nie pozwala na aborcję z powodu zagrożenia dla zdrowia kobiety. Jedynie z powodu bezpośredniego zagrożenia
  • Odpowiedz
@stefan_banach: @lucer: Rzeczywiście kobiety nie zgłaszają często przypadków na policję. Dlaczego? To wynika z kolejnych badań, że często agresorami są osoby tym kobietom znane lub bliskie.

@JakisTakiNick:
5)
§ 3. Nie popełnia przestępstwa określonego w § 1 i § 2 lekarz, jeżeli uszkodzenie ciała lub rozstrój
zdrowia dziecka poczętego są
  • Odpowiedz
Hitler i Stalin otwierają szampana przemyconego do piekła. A najczęściej powtarzany argument (jak cie ktoś zgwałci) właśnie idzie się turlać ponieważ oficjalnie tylko 0.1% wszystkich "aborcji" (w roku 2015) dokonywanych jest z tego powodu. Pozostała ilość jest wynikiem jednej z najbardziej rozwiniętej spuścizny po Hitlerze czyli eugeniki.
martinosx - Hitler i Stalin otwierają szampana przemyconego do piekła. A najczęściej ...

źródło: comment_Lt9glGasXz6aKgBEgv9aIPNwrT5Y5nZC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@sofreshsoclean: Sam popieram ten protest, ale z drugiej strony trochę mnie on wkurza. Bo byłoby idealnie gdyby to był protest tylko przeciwko temu projektowi ustawy, ale zaczynają się tam pojawiać głosy ciągnące w przeciwną stronę. A to już deprecjonuje wartość tego protestu :|
  • Odpowiedz
@sofreshsoclean:

Brawo w końcu jakaś rzeczowa i racjonalna wypowiedź. Kolejny raz widać jak środowiska prawicowe związane z PiS są oderwane od rzeczywistości. Przecież każdy ćwierćinteligent się zorientuje że zaostrzenie prawa aborcyjnego doprowadzi tylko do rozwoju podziemia aborcyjnego (gdzie nikt nie będzie odpowiadał za bezpieczeństwo procedury - to rozwiązanie dla tych biedniejszych) albo turystyki aborcyjnej do krajów ościennych.

Zawsze mnie zastanawia z jaką gorliwością protesty kobiet są wyśmiewane przez bandę prawiczków
  • Odpowiedz
Legalne zabicie człowieka, bo jest dla nas niewygodny czy to starszy czy jeszcze w brzuchu matki, nie jest dla mnie rzeczą dopuszczalną.


@Wifee: a ja chciałbym mieć prawo dokonania wyboru, prawo do przerwania ciąży jeżeli płód jest uszkodzony, prawo do eutanazji kiedy stanę się już obciążeniem dla społeczeństwa. Jaką przydatność cywilizacyjną prezentuję będąc srającą pod siebie rośliną?
  • Odpowiedz
@Icheb82: A zdelegalizowanie zabójstwa prowadzi do rozwinięcia podziemia zabójstw. Nie niedopuszczalne! Powinniśmy zalegalizować zabójstwa żeby nie ginęli niewinni ludzie(np świadkowie), tylko dokładnie Ci, którzy są celem zabójców.
  • Odpowiedz
a ja chciałbym mieć prawo dokonania wyboru, prawo do przerwania ciąży jeżeli płód jest uszkodzony, prawo do eutanazji kiedy stanę się już obciążeniem dla społeczeństwa. Jaką przydatność cywilizacyjną prezentuję będąc srającą pod siebie rośliną


@zenon1002: W porządku jeśli sam decydujesz o zabiciu samego siebie. To samobójstwo. Kiedy jednak decydujesz o śmierci bliskiego to zabójstwo. Na szczęście nie patrzy się teraz tylko na przydatność cywilizacyjną i żyć mogą ludzie, którzy są
  • Odpowiedz
W porządku jeśli sam decydujesz o zabiciu samego siebie. To samobójstwo


@Wifee: a co, jeżeli nagle zostanę sparaliżowany od szyi w dół i tego samobójstwa nie będę mógł fizycznie popełnić a wszelka pomoc przy tym jest surowo zabroniona? To uderza w fundament mojej wolności.
  • Odpowiedz
boją się, bo nie umieją czytać. Ze zrozumieniem, podkreślam.


@wykopnieta: zapewniam Cię, że potrafią ale sięga się po argumenty ciężkiego kalibru. Ludzie boją się zakazu przerywania ciąży z powodów uszkodzenia płodu np w wyniku chorób genetycznych ale problem jest śliski moralnie więc porusza się zagadnienia gwałtu i zagrożenia życia matki.
  • Odpowiedz
Część koleżanek chciało iść na protest bo zostały okłamane że wprowadzana jest ustawa... zakazująca antykoncepcji


@wilma: No ale przecież z definicji człowieka w projekcie tej ustawy wprost wynika, że wkładki domaciczne będą nielegalne.
  • Odpowiedz