Wpis z mikrobloga

Rzutem na taśmę:
Portland Trail Blazers

Ekipa z Oregonu miała nadzwyczaj dobry poprzedni sezon. W okresie między sezonem 14/15 a 15/16 stracili/pozbyli się 4 starterów z poprzedniego sezonu: LaMarcusa Aldridge'a, Robina Lopeza, Wesa Matthewsa i Nicolasa Batuma. Władze organizacji pozostawiły Damiana Lillarda, dały mu maxa i na nim zdecydowali się oprzeć swą przyszłość. Eksperci sądzili, że po tych uszczerbkach, PTB spędzą sezon, lub dwa na przebudowie. Tymczasem udało im się zdobyć 5 tą lokatę (tylko 1oczko niżej niż rok wcześniej) i pokonali LAC w I rundzie PO, odpadając w II rundzie z GSW. Dame DOLLA został pominięty w nominacjach do ASG (dość absurdalne), potwierdził swoją klasę i był prawdziwym liderem drużyny i nikt już nie kwestionuje jego pozycji wsród najlepszych rozgrywających ligi. Drugim strzelcem drużyny został CJ McCollum. Gracz, który już w play-offach 14/15 pokazywał potencjał, wreszcie dostał szansę i został MIP sezonu. Ponadto progres zaliczyli niechciany w Nets Mason Plumlee, Allen Crabbe, Al-Farouq Aminu czy Mo Harkless. Terry Stotts był jednym z faworytów do COTY. Ostatecznie ekipa z MODA Center miała aż 6tą ofensywę i 20 obronę w lidze, przy 13tym tempie. W offseason byli dość aktywni i hojni. Z ekipy która była jedną z najmniej wydających na pensje, w nadchodzącym sezonie będą na przeciwnym biegunie. Zobaczymy, czy im się to opłaci.

Przybyli: Evan Turner, Festus Ezeli, Jake Layman, Tim Quarterman, Shabazz Napier
Odeszli: Gerald Henderson, Brian Roberts, Chris Kaman, Cliff Alexander
Przewidywane s5: Damian Lillard - CJ McCollum - Al-Farouq Aminu - Meyers Leonard - Mason Plumlee (sam to pisałem i o ile przy 2 pierwszych mogę być pewny, tak 3-5 pozycje to w sumie zagadka)

Bilans w sezonie 15/16: 44-38
#overunder #nba
Pobierz appylan - Rzutem na taśmę:
Portland Trail Blazers

Ekipa z Oregonu miała nadzwycza...
źródło: comment_kctnhn3xIPxNSdABVtM1MliXTvhJm2fJ.jpg

Trail Blazers w 16/17

  • Poprawią bilans o ponad 15 zwycięstw 2.9% (1)
  • Poprawią bilans o 11-15 zwycięstw 0% (0)
  • Poprawią bilans o 6-10 zwycięstw 17.6% (6)
  • Poprawią bilans o 1-5 zwycięstw 50.0% (17)
  • Bez zmian 20.6% (7)
  • Ich bilans pogorszy się o 1-5 zwycięstw 5.9% (2)
  • Ich bilans pogorszy się o 6-10 zwycięstw 2.9% (1)
  • Ich bilans pogorszy się o 11-15 zwycięstw 0% (0)
  • Ich bilans pogorszy się o ponad 15 zwycięstw 0% (0)

Oddanych głosów: 34

  • 6
@appylan: To będzie interesujący sezon, ciekawe co Stotts zrobi z Turnerem bo w s5 jest już Lilard i McCollum a w NBA wciąż gra się tylko 1 piłką, ale z drugiej strony 70m/4y dla rezerwowego to masa kasy, ale znowu Crabbe dostał jeszcze więcej. Ezeli dobry backup na centra chociaż wiadomo zdrowie. Myślę że mają nawet szansę na 4 miejsce ale myślę że 5-6 będzie i może 2 runda
@parooow: trochę wkopali, mają 2 gwiazdy drużyny, a wokół nich zadaniowców. Gdyby chcieli kogoś trzeciego, mają problem.
@kendzior333: Turner ma to do siebie, że świetnie wzmacnia wartość całej ławki. Przy nim każdy z wchodzących wygląda lepiej.
@fordern: mają kogoś kontuzjogennego? :P
@gibpotatoe: zajebista sportowa odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°)