Wpis z mikrobloga

Mirasy krótkofalasy! Potrzebuję kogoś z okolic #trojmiasto #gdansk albo #poznan, kto zajmuje się #krotkofalarstwo i ma sprzęcior do odbierania pakietów danych (APRS) na częstotliwości 434,550 MHz oraz bardzo dobrą antenę odbiorczą. Pomagam przy misji stratosferycznej i potrzebujemy sprzętu do odbioru telemetrii. Gdyby ktoś był chętny użyczyć sprzęt albo miałby czas żeby jechać z nami w pogoni za balonem (misja w sobotę, 22.10 spod Poznania), to byłbym wdzięczny za kontakt.

Więcej o misji było 3 miesiące temu na wypoku, o tutaj ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mirek prawilnie zebrał kasę na realizację misji, ode mnie dostał systemy telemetryczne, ale potrzeba jeszcze lepszego sprzętu do odbioru danych, którym ja niestety nie dysponuję.

Pomóżcie chłopakowi, zwłaszcza że jego projekt się fajnie rozwinął. Ktoś, coś? :)
  • 20
@Spiszka: Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ewentualnie mógłby ktoś poratować radyjkiem Beofeng UV-3R PLUS, to prosty system APRS zrobimy sobie sami, tak by odbierała każda stacja – wtedy nie byłoby problemu :) Oczywiście radio do zwrotu, o ile poprawnie odnajdziemy gondolę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@moonshiner: Dokładnie tak. Problem jaki wynikł polega na tym, że układy w których jestem posiadaniu nadają pakiety danych na częstotliwości 434,550 MHz i nie da rady tego zmienić na 144,800. Stąd albo możemy zrobić nowy układ, albo ogarnąć lepszy sprzęt do odbioru danych z 434,500 MHz. Niestety zrobienie przetwornika radiowego jest nieopłacalne ze względu na masę tegoż, więc trzeba sobie radzić inaczej ;)
@moonshiner: nie musi
@verex: a do jakiegoś systemu się podłączacie, tj. serwer/strona na którą da się wysyłać odebrane pakiety? Wtedy można na forum ogłosić i wszyscy chętni którzy by odebrali pakiety by je wysyłali. Bodajże fldigi pozwala na wysyłanie na zdalny serwer, ale zawołam @wbielak bo ma znacznie większą wiedzę
@verex: A gdzie jest predykcja przyziemienia ? Jeżeli Dolny Śląsk to jest tu duża grupa łowców sond. Popytaj może jeszcze w grupie Radiosondy Polska na FB, dość duża i aktywna.
@aso824: Nie planujemy nic takiego.
@sp6drt: dobrze wiedzieć :). Na predykcje lotu jeszcze raczej za szybko, start jest 22.10, Wiec jeszcze prawie trzy tygodnie - nie ma szans, by predykcja lotu była dokładna. Będziemy robić symulacje na tydzień przed lotem może, @aquaz: ogarnę, popytam. Dzięki :)
@verex: Co tam ma siedzieć w tym balonie jako sterownik?
Ja polecam moduł DORJI
http://www.hamshop.cz/avr-arduino-raspberry-pi-c16/modul-vhf-transceiveru-134174mhz-1w-dra818v-i266/
To jest kompletny TRX1W na 2m.
Wtedy pchacie pakiety na 144.800 i odbiera je każde digi/igate.

Mam używam. Działa i spina się z arduinbo i raspi bardzo miło i przyjemnie.
Mogę niby Wam pożyczyć tylko pytanie czy się opłaca płacić dwa razy za przesyłkję czegoś co kosztuje <100zł.
Jak chcecie to pisz na priv.
@wbielak na pokładzie będzie AVR, prawdopodobnie mega1284, albo 328p z GPS PA6C w wersji z softem do HAB ;) Będzie jeszcze leciało RPi zero z RFM22B, ale to do trochę innych celów.

PS. Masz może jakiś footprint do całego modułu? Prawdopodobnie nie będę przelutowywał samego układu, bo wygodniej będzie to złożyć "na kanapkę", ale chciałem zacząć projektować już pcb ;)