Wpis z mikrobloga

#xiaomi #redminote3pro #rn3pro

Mirki Odblokowałem bootloader na swoim RN3P ale poszło tylko na Global DEV i teraz moje pytanie chciałbym wgrać TWRP, zrootować telefon i wrócić na global stable albo MIUI Polska, tylko teraz nie wiem jak to za bardzo zrobić, pomoże ktoś ? A może jest tak, że Global developer ma już w sobie wgranego roota skoro to rom deweloperski ?
  • 22
@Potfur: Szkoda, że link z punktu 8 nie działa :(. A da się zrobić tak, żeby mieć global stable czy nawet global DEV ale z rootem i wgranym TWRP ?

@asd1asd: A w ogóle jak mam odblokowany bootloader to mogę jakoś do niego teraz wejść ? Jaka jest kombinacja klawiszy ?
@visionsense: @visionsense: @animetopedal:

Zrobiłem tak:

Sprawdzamy obecność urządzenia fastboot devices (musi się pokazać ID)
Następnie: fastboot flash recovery twrp.img
I fastboot boot twrp.img

Chyba się udało bo po ostatniej komendzie weszło chyba do TWRP ale #!$%@? wszystko jest po Chińsku jak to zmienić ? ściągnąłem twrp_kenzo.img bo to jest TWRP do RN3P podobno
@visionsense: No i chyba ja bedę zmuszony już zainstalować MIUI Polska bo telefon stoi już jakieś 10 min na logu MI i się nie włącza, tylo jak teraz wejść spowrotem do TWRP ?( ͡º ͜ʖ͡º)
I od razu polecam systemless root.


@asd1asd: czym się rózni od zwyklego flasha zipa z supersu?

@HaSSaN: jak chcesz miec globala z rootem (ja tak korzystam) to wgraj rom przez miflash, pozniej zamiast flashowac recovery to je tylko bootujesz i wgrywasz paczke z rootem.
@kAdi: tym że możesz go włączać i wyłączać kiedy tylko chcesz. I prawdopodobnie (nie zagłębiełem się w szczegóły) jest instalowany na innej partycji niż systemowa, więc potrafi przetrwać aktualizację.
tym że możesz go włączać i wyłączać kiedy tylko chcesz.


@asd1asd: tym mnie nie zaciekawiłeś

jest instalowany na innej partycji niż systemowa, więc potrafi przetrwać aktualizację.


ale tu juz bardziej ^_^

ide coś googlnąć, bo nowy updejt do 8.0.5.0 wyszedł i nie chce mi sie zaś tego rootować choć to 2 min roboty:P
@asd1asd: ale z tego co widzę, to po prostu chodzi o to, że #!$%@? się z pamieci otg/karty sd albo przez adb bo TWRP na marshmallowie z miui8 nie moze montować /data, czy znalazłem jakiś zły link i nie o to chodzi?
@visionsense: Dzięki wielkie, już się z tym uporałem no i śmigam na MIUI Polska ale mam mały problem, bo mam niby najnowszy rom z 30 września ale nie wiem skąd pobierać kolejne aktualizacje, jak sprawdzam https://miuipolska.pl/miui-6-9-29/ to nigdzie nie widzę tam download, pewnie jestem jakiś ślepy ale mógłbyś mnie jakoś nakierować ?( ͡° ͜ʖ ͡°)