Wpis z mikrobloga

Minionej nocy w radiowej Jedynce odbyła się kolejna audycja poświęcona Tomkowi i Zdzisławowi Beksińskim. Wypowiadają się m.in. Aneta Awtoniuk, Wiesław Banach, Wiesław Weiss oraz twórcy filmu "Ostatnia rodzina". Wszystko to przeplatane muzyką, którą lubił Tomek oraz krótkim fragmentem jego ostatniej audycji. Tutaj możliwość odsłuchania całej audycji: KLIK.

Kilka dni temu również odbyła się audycja poświęcona w całości Tomkowi, tym razem na Czwórce. Gośćmi byli Anja Orthodox oraz Wiesław Weiss. Perełką programu była audycja Tomka z w/w Czwórki. Tutaj do odsłuchania: KLIK.

PS. Byłam wczoraj na "Ostatniej rodzinie" i strasznie jestem zawiedziona tym, jak pokazali Tomka. Nie taki jego obraz wyłaniał się z biografii, filmików i audycji. Jedynie kilka scen zrobiło na mnie wrażenie m.in. ujęcia z prowadzenia audycji (pięknie odwzorowana zapowiedź ostatniej audycji) czy scena z samolotu. Pominięto totalnie wątek nieszczęśliwych miłości Tomka, które przecież miały na niego ogromny wpływ; był ukazany jako nieobliczalny i niepotrafiący przebywać z ludźmi i normalnie się z nimi komunikować. Szkoda, że ludzie, którzy Beksińskimi się nie interesują, dostaną taki ich obraz.

PPS. A jutro przyjdzie wyczekiwana przeze mnie biografia Tomka, nie mogę się doczekać tych zarwanych nocy! ʕʔ

#beksinski #tomaszbeksinski
  • 1
  • Odpowiedz
Dzięki wielkie! chciałam posłuchać tej audycji z Weissem, ale zasnęłam :/ btw. zgadzam się z oceną filmu całkowicie, zwłaszcza jeśli chodzi o rolę Dawida Ogrodnika.
  • Odpowiedz