Wpis z mikrobloga

#prawo #studbaza

Mirki mam problem z opiekunem Domu Studenta. Facet od początku robi mi problemy. Zaczęło się od tego, że dostałem przydział w pokoju 3 osobowym. Wszystko było fajnie dopóki nie dostałem kolejnych dwóch osób do pokoju mimo iż kilka innych pomieszczeń było pustych lub w podobej sytuacji co moja. Poskutkowało podanie o przeniesienie ludzi do innych pokoi. Oczywiście, opiekun potem ma do mnie (mimo iż ja tego podanie nie napisałem tylko się pod nim podpisałem) pretensje, że kombinuję że tylko mi coś nie pasi etc. Potem wymyśla sobie, że mam płacić za 3 osoby jako za cały pokój a nie za miejsce noclegowe, następnie kilka razy w semestrze nachodzi i czepia się jakiś pierdół typu #!$%@? papiery w pokoju w trakcie sesji, itp, na sam koniec podanie o akademik zostaje zgubione, i wmawiane jest mi, że go w ogóle nie składałem, po powtórnym złożeniu podania o akademik dowiaduję się że pokój został mi przydzielony warunkowo a kiedy się pytam o powód opiekun nie potrafi udzielić odpowiedzi.

W związku z tym, że jutro jadę podpisać umowę jest szansa na nagranie rozmowy i złożeniu pozwu cywilnego o nękanie przeciwko tej #!$%@??
  • 11
@Tutanchanon: Czytać nie umiesz? Podpisałem się pod wnioskiem a nie go napisałem, to chyba różnica. Nie informując go o nagrywaniu naraża się na proces cywilny, a nie karny, co mi w sumie obojętnie i zaoszczędze na koszach sądowych.

Mam pełne prawo do zamieszkania w ds a on ewidentnie nęka.
W mojej ocenie przeważająca większość przypadków nagrywania rozmów, w których uczestniczymy, jeśli ma to na celu udowodnienie zatajonego przez drugą stronę stanu faktycznego, nie może być zakwalifikowana jako naruszenie dóbr osobistych.
Wszystko było fajnie dopóki nie dostałem kolejnych dwóch osób do pokoju mimo iż kilka innych pomieszczeń było pustych lub w podobej sytuacji co moja.


@Jofrik: Raczej ty masz problem ze spójnością tekstu. Najpierw żalisz się, że dostałeś współlokatorów, kto by pomyślał, że w pokoju trzyosobowym chcą ulokować trzy osoby, a później piszesz, że podpisałeś się na papierze o przeniesienie ich. Zazwyczaj istotne jest kto się podpisuje na dokumencie, a nie kto