Wpis z mikrobloga

#jordania #izrael #podroze Mirki! Planuję powoli wypad do Jordanii jakoś koniec lutego, początek marca i jak się tam najtaniej dostać? Rok temu leciałem za grosze do Ejlatu w kraju ludzi stojąch za wszystkim i pomyślałem, że to najlepsza opcja ale jak wygląda teraz przekraczanie granicy, i opłaty z tym związane? Co z jakimiś lotami do Jordanii? Szukam wszelkich informacji :)

PS tanie loty do Libanu z przejazdem przez Syrię mnie nie interesują
  • 37
  • Odpowiedz
@paprykarzszczecinski1: "Ze względów bezpieczeństwa zalecamy powstrzymanie się od podróży w rejon miejscowości Ma’an, do wschodnich dzielnic Ammanu oraz podróżowania w pasie przygranicznym z Syrią, Irakiem i Arabią Saudyjską." Do tych rejonów się nie wybieram. Do Ammanu się wybieram, ale ten podział na parę oddzielnych miast w jednym na Bliskim Wschodzie jest normalny, co już wiem po mieszkaniu tam przez jakiś czas.
  • Odpowiedz
@Olbor: hej, do Ammanu to prawdę mówiąc nie ma po co jechać - miasto jak miasto - typowy syf arabski w większości.
jedynie meczet królewski (czy jakoś tak) jest warty uwagi a tak to lipne miasto. Byłem i nie polecam ;p

Ja będąc tam leciałem Lufthansą (bo najtaniej właśnie) z Berlina do Kairu -> zwiedzanie min. Kairu, Aleksandrii, potem jak pamiętam jest opcja normalnego autokaru do Jordanii. Z powrotem wracałem
  • Odpowiedz
@Singularity00: Wiesz ja nie planuje jakoś siedzieć w Ammanie i zwiedzać, ale nie oceniam z góry, czasami takie miejsca gdzie się nikomu nie podoba mi się cholernie podobają :D A mam opcję tam u znajomej u rodziny się zatrzymać to może być ciekawe doświadczenie :) Ogólnie to najbardziej chcę troszkę się dogrzać w Akabie, zobaczyć Wadi Rum, odhaczyć Petre i dalej oddaje się do dyspozycji :)
  • Odpowiedz
@Olbor: ja akurat jestem też z tych, którym podoba się to co najczęściej większości się nie podoba ale Amman był naprawdę średni, nie mniej trochę głupio być raz z Jordanii i nie zajechać do stolicy xD. Skoro masz tam jakiś nocleg ogarnięty to nie będę cię zniechęcał ;)

Petra jest mega fajna, tylko nie bierz jak niektórzy wtedy rikszy tylko przejdź piechotą niby jest trochę km w 2 strony ale
  • Odpowiedz
@Singularity00: Spoko jest to, że mam obiecany bilet w cenie dla lokalsów w Petrze, a to chyba spora oszczędność :D Nocleg mam a poza tym to dla mnie taki dość ważny punkt do odhaczenia, rok temu byłem u wspaniałych ludzi w Izraelu, i tak chciałbym teraz zobaczyć to po drugiej stronie, bo to rodzina palestyńska nawet :)
  • Odpowiedz
@Singularity00: Właśnie z tego co wiem to się zmieniły przepisy z tymi wizami. Ale chyba cały czas jest opcja przy pobycie dłuższym niż 3 dni uzyskać wizę za darmo na granicy w Akabie :)
  • Odpowiedz
@Olbor: nie no nasz MSZ nie podaje żadnych zmian a jednak powinni mieć na logikę aktualne info:

"Wizy pobytowe uprawniające do jednokrotnego wjazdu na terytorium Jordanii obywatele polscy mogą otrzymać na międzynarodowych przejściach granicznych (koszt 40 JOD), z wyjątkiem przejścia na moście Króla Husajna (Allenby Bridge). Wizy te wydawane są na okres jednego miesiąca, z możliwością przedłużenia do 3 miesięcy"
  • Odpowiedz