Wpis z mikrobloga

Czy wy macie rozum i godnosc czlowieka? wiecie czym jest prawica?
"moja wolnosc konczy sie tam gdzie zaczyna sie twoja "

Gdzie naruszana jest wasza pieprzona wolnosc, gdy ktos zgodnie z WLASNYM sumieniem chce sie pozbyc plodu? (aktualna ustawa jest idealnym kompromisem, nikogo nie powinna ona krzywdzic)

uj wam w dupe, trzymam kciuki za #czarnyprotest, uj to kogo obchodzi kto co robi, nie wpieprzajcie sie z butami w czyjes zycie.

To panstwo to pieprzona kolonia watykanu- jesli ktos chce zmniejszyc ilosc aborcji, to edukujcie od dziecka swoje latorosle w salkach katechetycznych(ze aborcja to grzech, ze nie wolno, bo pieklo, bo to niemoralne), a nie jak kutwa teraz;

- PIS musi splacic swoje wyborcze dlugi wobec rydzyka i episkopatu i musza im dac ustawe o aborcji.

-zero edukacji katolickiej, wiec zalatwmy to w sejmie! jest latwiej niz tlumaczyc od dziecka czym jest wiara, bog, religia i sumienie...

  • 23
@pasczakk: W PiS kobiety glosowaly za zakazaniem. Sporo tez jest konserwatywnych i religijnych kobiet które chca zakazu. Czarny protest nic nie zmieni. Kobiety w Polsce są podzielone.
Czy wy macie rozum i godnosc czlowieka? wiecie czym jest prawica?


@pasczakk: Czy to aby nie prawica zakłada negatywny obraz człowieka, którego musi krępować konserwatywnymi więzami, bo wierzy, że człowiek posiadający pełną wolność jest na nią za głupi i będzie ją wykorzystywał do czynienia zła?
@pasczakk: "moja wolnosc konczy sie tam gdzie zaczyna sie twoja" a płód nie jest istotom ludzką? Czy istotom które nie mogą same się domagać swoich praw bo są zbyt słabe można je odbierać bądź zabijać? Gdzie jest granica człowieczeństwa?
@Satan696: wyksztalcony uklad nerwowy jest ta granica (to spolecznie akceptowalna granica). z reszta jak pisalem, to jest "wlasne sumienie" i kazdy moze postawic ta granice gdzie chce- jesli bys nie usunal juz w drugim dniu po zaplodnieniu to Twoja sprawa

@wielooczek: co? skad Ty bierzesz takie "smaczki"?

@Guillem: i wlasnie dlatego mowie by kazdy mogl zyc w zgodzie z wlasnym sumieniem, nie chcesz cale zycie nianczyc dziecka na wozku
@whiteglove: Jak chcesz zachowywać jak plebs to se daruj.
@pasczakk: Nie pytam się ciebie o granicę subiektywną a o obiektywną. A to że społeczeństwo to też kłamstwo, większość poparła kompromis, manipulancie oraz to że społeczeństwo coś akceptuje to nie oznacza że jest dobre. Jak chcesz być kolejnym racjonalizującym kmiotem to sobie bądź ale nie udawaj że się czymś różnisz od katoli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Satan696: jest jedna zasadnicza roznica mniedzy mna a katolem- ja im niczego nie zakazuje ani nie nakazuje, a oni z racji swojej wiary narzucaja mi swoje wartosci moralne, do tego zakazujac prawnie ewentualnych mozliwosci gdybym sam sie w takiej sytuacji kiedys znalazl. to sie nazywa ekstremizm, a to co ja popieram jest wolnosc. niech kazdy sam subiektywnie stawia sobie granice, nie przekraczajac ogolnie przyjetych norm. Z mojej strony subiektywnie i obiektywnie
@pasczakk: Gdy mówimy o życiu ludzkim i ew jego morderstwie trzeba mieć 100% pewność.

Wraz z rozwojem technologii medycznej, w świetle możliwości przywrócenia człowieka do życia po dłuższym czasie jego pozostawania w stanie pozornej śmierci, należy ponownie określać koncepcje dotyczące tego, kiedy następuje śmierć - nieobecność aktywności elektrycznej mózgu może być niewystarczającym powodem, aby stwierdzić, że dana osoba jest martwa.

Nawet z ustaleniem kiedy ktoś umiera mamy problem. ( ͡°
@whiteglove: Argument z sterom cegieł? Jakby nie patrzeć do któregoś roku życia cały czas się rozwijamy, oznacza to że 5 latek który jeszcze nie jest w pełni dojrzały też podlega aborcji? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Satan696: to zapytam inaczej - jeśli płód jest człowiekiem, to czemu nie wyrabia się metryki i nie chrzci dzieci od momentu poczęcia?

A człowiek rozwija się aż do ok. 23 roku życia - przyda ci się na przyszłość w wojowaniu o zakaz decydowania o swoim ciele.
@whiteglove: Znaczy, pewno jakiś ksiądz pobawił się pędzielkiem i ochrzcił dziecko ale nie wiem czy jakaś kobieta chciała by mieć w cipie patyk którym merda ksiądz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Guillem: Ciiii jeszcze ktoś dojdzie do wniosku że subiektywne wartości mogą być złe... a to już prawactwo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@whiteglove: No a co? Brzuch ma ci chrzcić? Btw fiksjacja = wspomnienie?
"Dlaczego wszyscy nauczyciele biologii mają jakieś fiksacje na punkcie narządów rodnych, seksu i w ogóle czynności seksualnych?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)