Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
mam problem zdrowotny, z którym nie mogę sobie poradzić - Zawroty głowy. Mam 72 lata ( ͡º ͜ʖ͡º), więc zawyżam Wam średnią :) Do założenia konta namówił mnie syn.

Byłabym szczęśliwa, gdyby któryś z Mirków-lekarzy spróbował przeprowadzić diagnozę na odległość. Odbijam się od lekarzy, za każdą wizytę płacę i jak dotąd nic nie ustalono.

Poniżej prezentuję problem jaki mam od kilku miesięcy:

### Charakterystyka zawrotów głowy:
- Ataki zawrotów głowy w większości zdarzają się w pozycji stojącej;
- Zawroty mają postać nieokreśloną, brak wirowania horyzontu, czuję wirowanie wewnątrz organizmu;
- Ataki zawrotów zdarzają się co 40-60 minut;
- Podczas ataku zawrotów głowy występuje lekkie kołatanie serca;
- Podczas ataku czuję jakbym miała stracić przytomność, wrażenie, że zaraz się przewrócę;
- Po ataku zawrotów głowy czuję słabość (jestem "przetrącona", zmęczona, czuję w całym ciele brak siły);
- Czasem po ataku czuję dziwne uczucie w uszach, lekkie "zatkanie";
- Pierwszy atak zawrotów głowy pojawił się podczas mycia okien, na początku lipca 2016;

### Kiedy nie występują:
- Zamkniędcie oczy nie wpływa na uczucie zawrotów;
- Zawroty nie występują podczas leżenia i siedzenia;
- Zaworty nie wpływają na ruchy ciała:
- nie mam drżenia rąk;
- nie mam zaników świadomości;
- nie mam oczopląsu;

### Parametry organizmu:
- Cisnienie cały czas 150-170 / 70-80 / tętno 60-70;
- Cukier wahający się miedzy 80-300;
- Waga: 78kg;
- Wzrost: 168cm;
- Wiek: 72 lat.

### Choroby zdiagnozowane:
- Cukrzyca
- Nadciśnienie
- Choroby kręgosłupa
- Lewostronne skrzywienie odc. L
- Masywne zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze z osteofitami na przedniach krawędziach trzonów przestrzeń L5 - S1 zwężona
- Zmiany zwyrodnieniowe w stawach L4 - L5 - S1
- Linia obciązenia statycznego przesunięta do przodu
- Kręgosłup TH naprzemiennie lewo-prawo boczna skolioza odcinka piersiowego
- Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze z osteofitami na przedniach krawędziach trzonów w odcinku piersiowym
- W obrębie aorty brzusznej liczne uwapnione blaszki miażdzycowe przechodzące na naczynia trzewne (pień trzewny, tętnica śledzionowa, nerkowe, biodrowe)
- W miejscu odejścia prawej tętnicy nerkowej widoczna blaszka miażdzycowa, która przewęża światło do 4.3mm, w miejscu odejścia lewej tętnicy nerkowej widoczne uwapnienia blaszki miażdżycowej, przewężającej światło do 4mm.
- Guzek nadnercza lewego o średnicy 11mm
- Zwiększenie tkaniki tłuszczowej krezki z obecnoscią węzłów chłonnych w osi krótkiej do 6mm
- Neurolog nie wskazał nieprawidłowości, sugeruje problemy kardiologiczne.

### Lekarstwa:
- Betaserc
- Promolan
- Spironol
- Duret
- Glukophage
- Insulina humalog
- Insulina lantus
- Atoris

#lekarz #diagnostyka #zawrotyglowy #medycyna
  • 32
@wandas: Polecam stronę wylecz.to Napisane przystępnie, a doczytuję z niej nawet na studiach. Migotanie może pojawiać się wielokrotnie w ciągu dnia i przechodzić, nie ma reguły co do czasu trwania tych epizodów. Trzeba zrobić EKG, a jeśli nic nie wykaże, to wówczas takie całodobowe EKG (Holtera).
@wandas: Spróbuj zmierzyć ciśnienie, gdy pojawią się te zawroty głowy.

Jestem co prawda sporo młodsza, ale swojego czasu też miałam zawroty, które pojawiały się głównie, gdy stałam długo i mogłabym je opisać dokładnie jak Ty. Okazało się, że po paru minutach stania, robienia czegoś na stojąco ciśnienie leciało nagle na łeb na szyję. Stawałam - ciśnienie w normie. Po pięciu minutach - 90x60. W szóstej minucie całowałam podłogę ( ͡°
@wandas ja ze swojej strony jak najbardziej popieram @Dr_Kabaczek wyglada mi to bardziej na jakies zaburzenia rytmu (np. krotkie zespoly MAS). Na pewno holter EKG zeby zobaczyc co sie dzieje w trakcie tych napadow.

Do tego przydaloby sie zrobic badanie doplerowskie tetnic szyjnych i kregowych zeby wykluczyc istotne zwezenia. Jak z kregoslupem w odcinku szyjnym ?
@wandas to ja tylko przypomne (doktory pewnie mowily) zeby zapisywac wszelkiego rodzaju zdarzenia - omdlenia, zawroty glowy, kolatania serca itd - razem z godzinami w ktorych wystepowaly ;)