Wpis z mikrobloga

#pytanie

Zna ktoś jakiś dobry serwis bazujący najlepiej na OSM w którym mogę sobie zaplanować punkty przejściowe trasy a on mi wypełni automatycznie traskę którą potem będę mógł wyeksportować GPX? Generalnie korzystam z Locus Map na andka i tam to jest IMHO dobrze zrobione, ale jednak planowanie tras na smartfonie jest uciążliwe, wolałbym na desktopnie

ktoś coś z #nawigacja #gps #podroze może #rower czy #motocykle ???
  • 7
  • Odpowiedz
@tosyu: Może tak: Google Maps start i finisz - dodajesz punkty pośrednie - gotową trasę (url) wpisujesz do maptogpx.com i pobierasz plik.
Ja (dłuższe, nieznane) trasy rysuję w Strava Routes i eksportuję.
  • Odpowiedz
@tosyu: o dzięki za ten serwis z linka! Ja zwykle robiłem tresę w Basecamp (na ściągnietych mapach OSM) i export do gpx albo rysowałem w GPSies (genialny, genialny portal z wieloma trackami offroadowymi, szosowymi - polecam) i export (formatów masz do wyboru do koloru).
A jak ten Locus Map - daje radę? Na Andku mam OruxMaps ale nie ma opcji routingu/rysowania trasy.
  • Odpowiedz
@Ostasz: Kupiłem Locus Pro przed zlotem, jeszcze nie zdołałem poznać wszystkich funkcjonalności, ale jak dla mnie jest bardzo fajny, mapki online/offline, nawigowanie online/offline, fajnie rozwiazane projektowanie/edycja tras, spoko ogarnia drogi gruntowe, kazda trase mozna innym kolorem, no spoooooro tego jest. Na bank, z perspektywy moich potrzeb, niszczy standardowe Google Mapsy :)

Z minusów to czasem pokazuje bzdurne manewry, typu np. za 200m jedz prosto, a droga ma 2km bez zadnych odnog
  • Odpowiedz
@Ostasz: a jeśli chodzi o samo projektowanie tras to daje rade mocno, wybierasz jaki typ pojazdu (ja wrzucam rower, chodz jade moto) i jaki algorytm ma wypełniać trasę (nawigować), 2 online, 1 offline. Tyle że ja mam bardzo słaby telefon, z 512MB ram, więc zmiana poziomu zoom'a przy mapie offline trwa u mnie z 1-2s, co jest uciążliwe przy projektowaniu mimo wszystko; chociaż to i tak jest o niebo lepiej niż
  • Odpowiedz
@tosyu: o dzięki za takie wyjaśnienie - właśnie zaciągnąłem tego Locusa - ciekawe ile jest okrojony Pro vs ten za free. Pobawię się i zobaczymy. Póki co OruxMaps podoba mi się ale brak routingu trochę jest irytujący :/
  • Odpowiedz