Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie do #rozowepaski . Słabo sie odżywiam i ostatnio nasiliło mi się wypadanie włosów. Na pewno któraś z was się na tym zna, więc mam pytanie: co mam jeść, albo jakie witaminy kupić na te włosy, żeby to ograniczyć? Kupiłam biotebal w aptece, i mam zamiar zacząć pić drożdze, ale z tego co pamiętam niewiele to dało (już kiedyś je piłam). Może któraś z was brała te tabletki? Były jakieś efekty? Będę wdzięczna za każdą porade. #wlosy #pytaniedoeksperta #dieta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 19
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ogólnie wszystkie witaminy są potrzebne, ale osobno możesz brać B. Aczkolwiek jednym rozsądnym rozwiązaniem jest się zacząć odżywiać, wiem że kuskus z mrożonymi warzywami to modne i szybkie danie wśród studentek no ale #!$%@? stać was na więcej naprawdę warto xD
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania biotebal jest najlepszy jak dla mnie. Wczoraj właśnie znowu kupiłam. Przez kilka miesięcy miałam spokój a od 3 tyg. włosy mi wychodzą garściami. W drugim miesiacu lykania biotebalu pojawiają sie młode włoski i nawet zaczynaja rosnąć tam gdzie do tej pory nie rosły (zakola) :)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: skrzypokrzywa, Biotebal jest bardzo dobry, olejek łopianowy z Green Pharmacy, wcierka z kozieradki (najlepsza). Ogólnie wszystko znajdziesz na blogu Anwen, profilu na fb "Włosomaniaczki" i "Włosomania", co chwilę tam padają takie pytania. ;)
  • Odpowiedz
@czytczyt: aha i jak będziesz olejować włosy, nie zostawiaj dłużej niż na 2h. (w sensie skórę głowy, jeżeli stosujesz olejowanie). Do oleju warto dodać 2 krople olejku rozmarynowego lub lawendowego.
  • Odpowiedz
OP: @djmatthaeus madryimieciutki ale chodzi o to, ze nie wiem jak mam jeść, zeby było zdrowo, jakie produkty działają na włosy :/
@kalolka @czytczyt super dziewczyny, dzięki za rady. O Anwen coś słyszałam, ale jakoś nigdy nie czytałam jej bloga, na pewno przejrze. Ostatnio zaczęłam olejować włosy olejkiem łopianowym z czerwoną papryką, ale zostawiałam go na całą noc O.o nie słyszałam, ze trzeba tylko na 2 godziny. Jeszcze raz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Anwen napisała na blogu, ze kiedyś też myslala, że na całą noc jest lepiej, ale olej zbyt obciąża włosy (więc łatwiej lecą), a dodatkowo oblepia mieszki, które nie oddychają, co w konsekwencji porwadzi do wypadania. Ja kupilam łopianowy ze skrzypem (bardziej zależy mi na zahamowaniu wypadania niż na poroście) i będę próbować.. Włosomaniaczki to profil fb Anwen jakby co. ;) A na Włosomanii dziewczyny się same dzielą swoim doświadczeniem itp.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: też ci polecam anwen! na swojej liście mam jeszcze blondeme, blogblondbunny i alinarose. tam się dobrze dokształcisz :) poczytaj też o wcierce jantar (polecana też łysiejącym niebieskim), jak już się uporasz z wypadaniem to pomoże ci odbudować ilość włosów :)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Kup w aptece suszoną pokrzywę i skrzyp. Zrób mieszankę pół na pół w pojemniku i zaparzaj rano 1 łyżkę stołową. Pij wieczorem (niech się cały dzień parzą). Kup wcierkę do włosów (Jantar, Rzepa z Joanny) i wcieraj codziennie masując skalp 2-3 min.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Po pierwsze nie rob nic dopoki nie zrobisz badan krwi. Zrob sobie podstawowe badanie + TSH tarczycy. Mi zaczely strasznie wypadac wlosy. Tak jak nigdy przedtem. Okazalo sie ze mam niedoczynnosc tarczycy (zbyt duze stezenie TSH). I wtedy wizyta u endokrynologa. Lecze sie juz 2gi miesiac.
  • Odpowiedz
Protipy z mojej grupy (wwwłosomaniaczki) :D
1. badania (przynajmiej podstawowe+tarczycowe, tsh ft3 ft4)2
2. lekarz
3. dobra dieta,
4. masaż skóry głowy, codzienny, delikatny
5. eliminacja silikonów i polyquatów z szamponów
6. nienakładanie odżywki i olejów na skórę głowy
7. zawsze rozwadnianie szamponu i dokładne spłukiwanie produktów, oszczędne ich dawkowanie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zainwestuj w wyciskarke do sokow, naprawde warto (ja mam taka z amazon za jakies 200zl, daje rade). Najszybszy i najprostszy sposob na dostarczenie wszelkich witamin, sok na czczo z rana. Maraton z sokiem z pokrzywy (chociaz z tym to ostroznie, kazdy reaguje inaczej, moze Cie wysypac) i z czarnej rzepy przez jakis miesiac powinien dac widoczne efekty (u mnie spektakularne, a wlosy lecialy mi garsciami).

Sok + kozieradka + biotyna
  • Odpowiedz
@czytczyt: czy ten biotebal zawiera cos poza biotyną? Czy rzeczywiście końska dawka biotyny wystarczy do zahamowania utraty włosów u kobiety? Na jakiej zasadzie to działa?
  • Odpowiedz
@mixplus: Czysta biotyna. Ona zresztą nie tylko na włosy wpływa. Na każdego działa co innego w różnym stopniu Ja np. dzisiaj wzięłam 16 tabletkę z pierwszego opakowania i po umyciu włosów przy czesaniu wypadło mi ich o połowę mniej. :) Więc działa. Z kolei polecana przez większość osób wcierka Jantar nie dość, że nic nie dała, to jeszcze mialam problem ze skórą głowy. Hitem jest domowa wcierka z kozieradki. :)
  • Odpowiedz