Wpis z mikrobloga

Mirasy spod tagu #xiaomi i #ibuygou, planuję kupić Xiaomi Mi 5s, z związku z tym mam parę pytań do ekspertów ;)

Planuję je kupić na iBuygou, z tego co wiem to dobry wybór z uwagi na gwarancję w Polsce.

Jak jest wysyłką i zapłaceniem podatku/cła? Jest tam chyba opcja, żeby przyszło bez w/w opłat?

Warto brać go na tym pre-orderze czy spokojnie poczekać na premierę? Jestem dosyć napalony na niego i raczej chciałbym go w najbliższym czasie mieć ;)
  • 10
  • Odpowiedz
Jak jest wysyłką i zapłaceniem podatku/cła? Jest tam chyba opcja, żeby przyszło bez w/w opłat?


@dawidf: Musisz wykupić ubezpieczenie od vatu. Jeśli chcesz Mi5s i gwarancje w Polsce to kup w xkomie. IBG wątpię żeby serwisowało nowy telefon w Polsce, jak coś się #!$%@? to i tak wysyłają do Chin albo Hiszpanii.
Ja bym poczekał na premierę.
  • Odpowiedz
@dawidf
Wysyłka zapewne najprędzej odbędzie się po ich święcie narodowym, przynajmniej ibg będzie przez tydzień nieczynne.
Na moje oko pierwsze mi5ski mogą dojść do klientów za ok 3-4 tygodnie.

Co do Vat to dodaj do koszyka i przejdź dalej w koszyku wpisując swoje lub jakiekolwiek dane z zachowaniem kraju Poland i zobaczysz metody wysyłki oraz ubezpieczenie od vatu.

U nas kupowanie w pre-order to nic innego jak zaklepanie sobie miejsca w kolejce
  • Odpowiedz
@Ibuygou: co do gwarancji w Polsce, myślisz że będzie to realizowane w Polsce czy będę musiał telefon do Chin wysyłać? To też jest dla mnie dosyć ważny aspekt.
  • Odpowiedz
@dawidf: Miałem do czynienia z serwisem ibuygou, więc napiszę. Część usterek jest naprawiana w Polsce, a cześć w Hiszpanii. Mój telefon miał uwalone zupełnie Wi-Fi i wysłałem go do Hiszpanii, a z Chin przysłali mi nowy.
  • Odpowiedz
Patrząc wstecz na Mi4 oraz Mi5 czekanie na to by Telefon był In Stock to jakieś kilka dobrych miesięcy :)


@Ibuygou : No, o ile pamiętam, to naiwni, którzy brali preordery na Mi5, też raczej szybko się ich nie doczekali - przestałem śledzić akcję po 2 miesiącach...
  • Odpowiedz
@vostok: Zamówiłem 2 marca Mi5 PRO czarny, a telefon przyszedł do mnie na początku lipca, czyli 3 miesiące oczekiwania. Wiem, że z innych sklepów można było kupić jednak sporo wcześniej. Teraz chciałbym zamówić sobie Mi5S + z 6GB ramu, ale poczekam.... Nie będę składał pre-orderu.
  • Odpowiedz
Mi5S + z 6GB ramu,


@vdr: Obie wersje wyglądają na bardzo fajne, ale chyba faktycznie Mi5s Plus, mimo nieco większych rozmiarów (w końcu ma wyświetlacz 5,7') wydaje się ciekawszy. Chociaż z drugiej strony ultradźwiękowy czytnik + jednolita tafla szkła w Mi5s też muszą robić wrażenie.
  • Odpowiedz
@vostok: Miałem Mi 5 Pro, który przyszedł do mnie we wrześniu (po wymianie na działający) i sprzedałem go po 3 dniach koledze, a sam oczekiwałem na Mi Note 2. Chciałem coś z mocnymi bebechami i dużym ekranem. 5,15 z Mi5 jest dla mnie za małe. Mi5s jest fajne dla osób, które nie mają Mi5. Jeśli się ma Mi5, to przesiadka na Mi5s jest wg mnie bez sensu. Jedyna sensowna zmina to
  • Odpowiedz
Może dzięki rezygnacji z ceramicznej obudowy produkcja pójdzie trochę szybciej :)


@vdr: Oby, bo z dostępnością Mi5, to jakieś jaja były. No i może fon nie będzie taki łamliwy, jak w internetach pokazywali.
  • Odpowiedz