Wpis z mikrobloga

@kezc: Może rozwinę trochę temat.

Niestety @Matt23 nie ma racji. (dw: @2na10 @Kresca @Usted)

Zależy od sytuacji. Edit: od płci osoby opisywanej.


Otóż nie zależy ani od sytuacji, ani od płci osoby opisywanej.

Słowo Encantado albo Encantada jest przymiotnikiemi znaczy "Oczarowany" / "Oczarowana". Źródło tego słowa jest w czasowniku "Cantar", który oczywiście oznacza "Śpiewać", ale w niektórych kontekstach oznacza również "Czarować" (Szaman jak czaruje - to śpiewa, stąd to się
mike78 - @kezc: Może rozwinę trochę temat. 

Niestety @Matt23 nie ma racji. (dw: @2...
  • Odpowiedz
@mike78: Przecież zgodnie z tym co napisałeś, potwierdziło się jedynie, że użycie rodzaju przymiotnika zależy od osoby opisywanej, tak jak ja to ująłem. Poprzez osobę opisywaną rozumiem personę co do której odnosi się dane zdanie.

W związku z powyższym - decyduje płeć mówiącego


No dobrze, ale pod warunkiem że określa sam siebie. Przecież kiedy opisuje kogoś to bierzemy pod uwagę płeć tego kogoś.
Estoy encantado powie mężczyzna (osobą opisywaną jest
  • Odpowiedz
Najwyraźniej się nie zrozumieliśmy.


@Matt23: Tak, nie zrozumieliśmy się, zatem aby doprecyzować: Użycie właściwej formy rzeczonego przymiotnika uzależnione jest od rodzaju gramatycznego podmiotu (rodzaj żeński lub męski).
  • Odpowiedz
@Matt23: Dla mnie również w pytaniu @kezc było oczywiste, że chodzi o sytuację, gdy ktoś się nam przedstawia. Sytuacja opisana przez Ciebie powinna być jasna nawet na poziomie bardzo początkującym, więc nikt by o to nie pytał.
  • Odpowiedz