Wpis z mikrobloga

#usa #debata #amerykawybiera2016

W amerykańskiej debacie podobało mi się to w jaki sposób ją zrealizowano. Bardzo prosta realizacja, ekran dzielony, stale obie postacie widoczne. Bez zabaw w ujęcia, zbliżenia itd.. W ten sposób kluczowe staje się to co kandydaci mówią, a nie to jak telewizja pokazuje kadry. Bez fajerwerków, zwykły przekaz treści (pomijam zawartość tych wypowiedzi...). Bez robienia z tego nie wiadomo jakiego przedstawienia. Prowadzącego nie pokazano ani raz podczas wypowiedzi kandydatów.

Co do elementów mniej istotnych - Trump co chwilę sięgał po szklankę, co pewnie wiele osób odnotowało, mając na uwadze problemy Clinton. Hilary jednak wyglądała jak cyborg, ze sztucznym, nawet jak na Amerykankę, uśmiechem i niemal zerową mimiką. Trump pod tym względem był bardziej naturalny.

Clinton nadspodziewanie dobrze zdrowotnie, ani raz nie kaszlała, nie sięgała po wodę. Jednak już po debacie, kiedy podchodziła do publiki, widać było, że jest zmęczona i nie całkiem sprawna ruchowo. Poruszała się jak babuleńka, z widocznym wysiłkiem przy chodzeniu.
  • 5
  • Odpowiedz
@JohnMaxwell: Caly sztab medykow musial niezle napracowac zeby ja do takiego stanu doprowadzic.Musze przyznac ze wygladala bardzo dobrze(pomijajac sztucznosc) bystre spojrzenie, szeroki usmiech i energia w glosie, nie dala po sobie poznac ze ataki Trumpa na nia dzialaja, przy niej zgarbiony , wyraznie poirytowany Trump czasami gubiacy sie w wlasnych slowach(serio ten slowotok o jego synie hakerze byl tragiczny) prezentowal sie po prostu gorzej.Do tego te ciagle wachanie, pierwszy raz slyszalem
  • Odpowiedz
@Corvo: Trzeba mu jednak przyznać, że nie wyciągał brudów tak jak Clinton, która atakowała go bardzo personalnie. To mogło go wytrącać z równowagi i z przygotowanych odpowiedzi. Zamiast przedstawiać pogląd, zaczynał się tłumaczyć, tracąc na to czas i koncentrację.

Przy pytaniu o bezpieczeństwo cybernetyczne tylko czekałem na ripostę Trumpa, typu:

"Pani sekretarz, nie umie pani korzystać ze służbowego maila, a chce pani bronić kraj przed atakami?"

Czekałem, bo to by było
  • Odpowiedz