Wpis z mikrobloga

Poszukuję telefonu z min. 3 GB RAMu, wejściem na karty microSD i do tego fajnie, jakby miał obsługę odcisku palca.
Chciałbym wydać do 700 zł i zastanawiam się który wybrać i gdzie kupić...

Dodatkowo proszę o wytłumaczenie, jak wygląda gwarancja/cło/vat w tych ofertach z gearbest/banggood. Oto moje jakieś propozycje:

XiaoMi Redmi 3S 3GB
699 zł, xiaomi
553 zł, gearbest

ASUS Zenfone 2 4GB
584 zł, gearbest

XiaoMi Redmi 3 Pro 3GB
569 zł, gearbest

UMi Plus 4GB
679 zł, aliexpress

UMi Touch 3GB
532 zł, banggood

Z góry wielkie dzięki za jakieś tipy, pomoc i wyjaśnienie tych kwestii :)

#aliexpress #banggood #gearbest #smartfon #xiaomi #asus
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krystianklimek: ale czym sie objawia ten brak ramu? bierz zawsze pod uwage jaki masz rom/launcher w telefonie. samsung czy sony to dramat bo maja duzo gowna napchane do telefonu. flymeos czy miui nie maja z tym najmniejszego problemu. na ali mozesz otworzyc spor tylko przez krotki czas, ale dzwonisz do banku i mowisz, ze chcesz zrobic chargeback i podajesz powod.
  • Odpowiedz
@Re-volt: ogólnym spowolnieniem telefonu, praktycznie nic nie działa w sposób natychmiastowy, gdzie przy Z2 do pół roku po resecie softu praktycznie wszystko działało spoko, potem przymulał telefon bo za dużo aplikacji i śmieciowych danych... A w M4 Aqua to od samego początku jest dramat.

Ew. Co myślicie o tym telefonie?
albo o tym

bo są tańsze, a niby mają te 3 parametry nie takie złe - pewnie kwestia aparatu, tłumaczenia
  • Odpowiedz
@Re-volt: Testowałeś go, że tak twierdzisz ? Mam RN3P 3/32 od miesiąca i nie zauważyłem tych wad o których piszesz. Słaba jakość zdjęć to dla mnie przynajmniej jakaś bzdura, pewnie dla jakiegoś fotografa jest słaba ale to nie jest lustrzanka a zdjęć zrobiłem nim już około 1000 i jakoś nie zauważyłem słabej jakości nawet po ciemku, co do audio to pierwsze słyszę - ale audiofilem nie jestem a jeżeli chodzi
  • Odpowiedz
@krystianklimek: teraz prawie kazdy rom ma swoj cleaner, ktorym czyscisz wszystkie smieci. nie pamietam kiedy ostatni raz widzialem telefon z Chin, ktory "zwalnia". Nie jest to wina ani ramu ani mediateka tylko romu. jako rade powiem Ci, ze nalezy brac telefon od producenta, ktory sam robi do niego rom, a nie zleco to innej firmie. ten umi jest lepszy :)
@HaSSaN: mam rnp3 od jakis 2 miesiecy i
  • Odpowiedz
@Re-volt: Przyznaję, że nie miałem do czynienia z innymi teraźniejszymi telefonami bo przesiadłem się z SGS3 ale jak za telefon który kosztował mnie 670zł to myślę, że nie ma konkurencji w tej cenie.
  • Odpowiedz
@HaSSaN: to przeplaciles bo ja z vatem za 3/32 zaplacilem 600zl ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten umi bedzie lepszy pod wzgledem audio i aparatu od redmi i zastanawiam sie troche czy go nie kupic. martwi mnie tylko soft, ktory tam bedzie
  • Odpowiedz
@Re-volt: Mam dwa pytania:

Gdzie kupiłeś za 600 zł ten telefon 2 miesiące temu i po co go kupowałeś skoro jest tak #!$%@? ?

PS: Zależy po co komu telefon ja stawiałem na wydajność a aparat i dźwięk jak dla mnie są aż nad to, gdybym chciał robić profesjonalne zdjęcia to kupiłbym lustrzankę a gdybym był adiofilem to na pewno znalazł bym coś lepszego do odtwarzania muzyki niż telefon.
  • Odpowiedz
@Re-volt: Haha... i Ty do mnie piszesz, że nie chcę zauważyć, że ten telefon jest słaby ? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Skoro sam kupiłeś go z nastawieniem, że jest #!$%@? a zanim go miałeś to już wtedy kłóciłeś się z mirkami, że jest słaby nie mając z nim do czynienia . Sorry ale nie jesteś dla mnie wiarygodny, pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@HaSSaN: nie jest slaby. ma przecietny aparat i slaba jakosc audio. jest wydajny i dla przecietnego uzytkownika bedzie idealny za ta cene. ja potrzebuje czegos niezawodnego i jak robie zdjecie to chce miec dobre zdjecie. nie jestem audiofilem, ale jak czuje skora roznice w audio to znaczy, ze jest po prostu slaby. wiedzialem, ze jest #!$%@? pod wzgledem romu, ale chcialem przetestowac rn3p. mialem mi2 i mi3 i nic sie
  • Odpowiedz