Wpis z mikrobloga

#polityka #neuropa #stpietacontent #bekazprawakow #bekazpisu

Konrad Piasecki: A gościem Radia ZET jest Stanisław Pięta, poseł PiS, członek sejmowej komisji do spraw Amber Gold, dzień dobry, witam.

Stanisław Pięta: Dzień dobry panie redaktorze, dzień dobry państwu.

Jak się ma panie pośle, pański szacunek dla demokracji?

Bardzo dobrze, myślę.

Czyli żywi pan szacunek dla demokracji.

Dzięki demokracji, jestem parlamentarzystą, cieszę się pewnym zaufaniem wyborców, także mam wielki szacunek dla demokracji.

Jak ten szacunek dla demokracji godzi pan z głosowaniem za odrzuceniem w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu ustawy aborcyjnej?

To był pewien dylemat, bo wiem, że PiS obiecało przyjęcie wszystkich projektów społecznych i debatowanie nad tymi projektami.

I wie pan, jak w programie PiS określano takie zachowania, jak pańskie z piątku.

Panie redaktorze…

Ale wie pan, czy nie? Pamięta pan jeszcze, czy nie, co było w programie PiS napisane na ten temat?

Pan zapewne zaraz mi przypomni, były

Bo nie pamięta pan, otóż określano to brakiem szacunku dla demokracji, takie postępki, panie pośle.

Panie redaktorze, szanujemy demokrację. W tym konkretnym głosowaniu, no była pewna konkurencja dóbr, no nie mogłem inaczej, panie redaktorze.

No mógł pan, mógł, skoro pan obiecywał w programie wyborczym i pisał pan w programie wyborczym „w odrzucaniu obywatelskich ustaw w pierwszym czytaniu, z czego skwapliwie korzysta większość PO, PSL, wyraża się jej brak szacunku dla demokracji” no przykro to powiedzieć, wygląda że pan się sprzeniewierzył programowi wyborczemu?

Nie panie redaktorze, dostrzegam tutaj pewną, leciutką drwinę w pana głosie. Panie redaktorze, to nie był projekt społeczny, to był projekt antyspołeczny.
  • 7
  • Odpowiedz
@Goofas: No patrz pan, jak rządziło złe PO, to najlepsza partia na świecie i jej przedstawiciele mówili, że jak sami zaczną rządzić, to nie będą odrzucać projektów obywatelskich. Jednak 'wadza' jedynej słusznej partii nie pozwala dojść do głosu obywatelom. Nic nie pozostaje innego, jak napisać "hurr a za peło nie było rzadnyh guosowań obywatelskich durr!" ;)

  • Odpowiedz
@Goofas: haha, moja pierwsza myśl po tym jak wbrew obietnicom odrzucili ten projekt już w pierwszym czytaniu była własnie taka, że w ramach tłumaczenia powiedzą, że to nie był projekt społeczny tylko aspołeczny, nieludzki czy coś w ten deseń xD

Uwaga daję kolejny protip dla pijarowców PiSu: nie można nazwać projektem społecznym projektu, który w swoich zamiarach ma zniszczenie społeczeństwa [wiecie, aborcja=ludobójstwo]

dobre, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Goofas: Trzeba było wkleić całość. Ja słuchałem tego na żywo i gość mówił coś o tym że jesteśmy krajem chrześcijańskim i dzięki tej wierze udało nam się przetrwać zabory itd. Redaktor zapytał się czy gdybyśmy przyjęli prawosławie to czy nie bylibyśmy w stanie odzyskać niepodległości i tamten nie wiedział co odpowiedzieć. Piasecki mówił też że dla niego jako chrześcijanina aktualne 1000 aborcji rocznie to większa tragedia niż krzywda kobiet które
  • Odpowiedz
@Goofas: a tu akurat władze partii zastawiły pułapkę na własnych posłów, którzy chcieliby głosować przynajmniej w takich sprawach zgodnie z własnym sumieniem. Będę bronił Pięty, chociaż osobiście go nie znoszę, bo postąpiłbym tak samo. Argumentacja byłaby u mnie zupełnie inna, ale nie realizowałbym, dla jakiegoś bzdurnego założenia, czegoś, co stoi w jawnej sprzeczności z poglądami nie tylko moimi, ale de facto także partii. Szkoda czasu i pieniędzy.
  • Odpowiedz