Wpis z mikrobloga

http://www.wykop.pl/wpis/19812687/co-jezeli-tiger-naprawde-siedzi-teraz-w-aleppo-i-o/
Cała logika wykopków omijać ISIS a później płakać jak to rekomo wspiera ISIS Zachód. Opisy tej rzezi na wykopie już dawno przekroczyły granice absurdu i rozsądku. Patrzycie na to jak na grę i emocjonujecie się kompletnie niesprawdzonymi informacjami, tworzycie swoich herosów i łykacie propagandę popartą zdjęciami z Jemenu, Iraku i Afganistanu... #syria
  • 17
@bijotai: W tej wojnie wszyscy uprawiają propagandę. Nie zmienia to jednak faktu, że tutaj znajdziesz dokładniejsze opisy i mapy od tych z TVNu i TVP - zresztą nic dziwnego jak oni się jeszcze nie zorientowali, że Zachód wywołał tam wojnę religijną pomiędzy sunnitami a szyitami i pozostałymi mniejszościami.
@bijotai: Czyli wykop jest jednak dobrym źródłem bo zdemaskował manipulację ;-) a, że jeden wykopek i tak uważa, że z tą pomocą humanitarną to była farsa, bo otrzymali by ją rebelianci nie cywile to jego prawo.

W pewnym sensie to jest przewaga Wykopu, że znajdziesz tutaj wersję każdej strony. Fakt analiza tego wymaga wysiłku, ale nic nie jest czarnobiałe, a ten konflikt mnie przeraża skalą manipulacji i tego jak je łykają
@GeraltRedhammer: ok masz w wielu aspektach rację. Jak kiedyś pisałem w zimnowojennym dwubiegunowym świecie ten konflikt już dawno zostałby zakończony. Teraz w wielobiegunowym świecie pełnym sprzecznych interesów ten konlikt będzie trwał. Śmieszy mnie tylko jedno. Kompletny brak weryfikacji źródeł i wrzucanie na pałę niesprawdzonych info oraz to, że pojawia się zawsze jakiś guru i stado wyznawców bezkrytycznie łykających propagandę. Zobacz jak niegdyś wykop kochał Kurdów (pisałem, że nie są tacy wspaniali
@bijotai: jakoś nie kojarzę, żebyś ty wrzucał tu jakieś ciekawe informacje ze sprawdzonych źródeł. Za to nie pierwszy raz widzę jak próbujesz wywołać gównoburzę obrażając ludzi kłamstwami typu brak weryfikacji źródeł, jak bardzo często w komentarzach jakość źródła jest dyskutowana. Pewnie lepiej źródła weryfikują telewizornie zachodnie masowo pokazując upaćkane keczupem dzieciaczki w bombardowanych dzień w dzień szpitalach na zmianę z #!$%@? Dżona Kerrego. ;P
@bijotai: Wykop jest pro Assadowski, bo po prostu przypadkiem akurat kilku Mirków pisze z żołnierzami Assada, jeszcze więcej zna rosyjski i ma dostęp do ich źródeł. Już sam ten fakt jest po prostu ciekawy, bo przedstawia inną wersję. Ja tych filmików i tekstów nie traktuję jako źródła tylko ciekawostki i to,że ktoś coś napisał nie oznacza, że to musi być prawda.

Co do Kurdów to się z Tobą zgadzam. Lubię ich,
@rudy2007 i wszystkie dzieci były wymazane ketchupem... Echh jak dyskutować z kimś kto żyje w takim alternatywnym świecie i twierdzi, że źródła tutaj są dyskutowane hehe tak jak np ten bezwartościowy wpis, który pokazywał, że nieco ofiar nalotu sił Zachodu odeszło do Allaha ciut wcześniej (tak od kilku tygodni do kilku miesięcy) niż to przekazano. Tak weryfikacja działa....
@GeraltRedhammer ok Ty nie ale sporo osób z tagu syria traktuje je jak pewne i sprawdzone. Taka propaganda która kompletnie pomija Asada jako człowieka likwidującego Rafika Haririego czy budującego reaktor w Syrii. O takich rzeczach jak prześladowania opozycji, nie Alawitów nie wspomnę.
@bijotai: problem polega na tym, że jeszcze w 2012r można było wierzyć w istnienie realnej opozycji przeciw Assadowi. Można się dziś smiać z FSA, które modli się codziennie by byle grupa dżihadystów nie przekabaciła pieniędzmi i sprzętem ich bojowników, ale do 2012 FSA gdyby było pod zjednoczonym dowództwem miało by szansę realnie stawić opór Assadowi. Teraz zostaje prosty wybór Assad vs dżihadyści (pomijam, że był to cel strategiczny Assada by sprezentować
@GeraltRedhammer: zgadzam się. Sądzę, że największym błędem USA było rozwarstwianie podziału na Sunnici/Alawici w Syrii. Dziś nie widać żadnych perspektyw czy gwarancji dla Alawitów w powojennym kraju którym potencjalnie rządziła by większość sunnicka. Co więcej, 90% kadry oficerskiej to Alawici, większość członków Muhabaratu. Ci ludzie będą bic się do ostatniej kropli krwi bo grozi im zepchnięcie do M. Śródziemnego...

Jeżeli USA chciało zdjąć Assada, to powinno w pójść w rozegranie części
@bijotai: Wydaje mi się, że to co Assad robił przed wojną nie ma znaczenia, teraz jest gwarantem przeżycia dla alawitów i pozostałych mniejszości. W Polsce też to przerabialiśmy, dogadaliśmy się z Jaruzelskim i innymi komuchami aby pokojowo dokonać rewolucji i uzyskać wolność. Wiele osób uważa to za zdradę, ale jeśli spojrzymy na to z perspektywy, że 99% rewolucji kończy się rzezią to wychodzi na to, że darowanie win kilku zbrodniarzom ocaliło